Klop nokautirao Gvardiolu!

Iako je Bajern iz Minhena već uzeo titulu, Borusija iz Dortmunda potvrdila - Bavarci jesu mašina, ali ne ona od prošle godine i mogu se pobijediti.

Derbi 30. kola Bundeslige na Alijanc areni između Bajerna iz Minhena i Borusije Dortmund počeo je, kako se to očekuje kada Bavarci igraju, sa ogromnim pritiskom od strane domaćeg tima.

Bajern je prvo poluvrijeme započeo sa većim posjedom lopte i pasovima, igrom na kojoj trener domaćih, Pep Gvardiola, potencira.

Ali onda su "milioneri" pokazali s kakvim su naoružanjem došli u goste...

Jermencu Mhtarjanu dovoljna je bila samo jedna šansa da u 20. minutu zatrese mrežu golmana Nojera.

Meč u Alijanc areni potom se pretvorio u nešto što liči na trening Borusije.

U strijelce su se upisali i Rojs u 49. i Hofman u 56. minutu.

Odlična serija Marka Rojsa, čiji je učinak postao "dvocifren" - u posljednjih deset golova "milionera", osam pogodaka i dvije asistencije.

Sve ukazuje na to da se Bajern okrenuo pripremama za Ligu šampiona i mečeve sa Realom iz Madrida. Poslije obezbijeđene titule, u pobjedi protiv Herte (3:1), ekipa iz Minhena je na domaćem terenu drugi put zaredom primila tri gola (29. marta, Bajern - Hofenhajm 3:3).

Bivši fudbaler Partizana, Miloš Jojić ušao je na teren u 76. minutu, kada je zamijenio Francuza Aubamejanga.

Zbog oštrog starta u prvom minutu nadoknade vremena defanzivac Bajerna, Rafinja, je dobio crveni karton.

Bavarci sličan poraz kod kuće nisu doživjeli još od 2008. godine, kada su od Verdera izgubili 5:2.

Gostovanjem u Minhenu, Borusija je pokazala "slabe tačke" Bavaraca, a Klop zadao Anćelotiju domaći zadatak "kako pobijediti Bajern u tri koraka".
(MONDO:Foto: Beta/AP/Daniel Karmann)