Ljajić briljantan u lijepoj pobjedi Rome!

Deveti uzastopni put Roma je pobedila Atalantu na "Olimpiku", uz gol i asistenciju našeg reprezentativca.

Bar do ponedeljka uveče Roma će biti na pet bodova zaostatka za Juventusom.

Tada ćemo, kada bude zavšren meč na Friuliju, znati da li imamo potpuno otvorenu borbu za skudeto ili je ishod onakav kakav "miriše" već dugo.

Ipak, Roma odbija da se preda i sedmom uzastopnom pobjedom u Seriji A pojačala je pritisak na Juve pred njegovu utakmicu sa Udinezeom u gostima.

Na "Olimpiku", uz gol i asistenciju Adema Ljajića, Roma - Atalanta 3:1 (2:0).

Trener "vučice", Rudi Garsija, pružio je šansu Lajiću, kojeg drži po strani tokom većeg dijela ove sezone i on mu se "zahvalio" jednom od najboljih partija u bordo-narandžastom dresu... Igrao je kreativno i nadahnuto i učinio da inače atraktivna Roma bude još "ljepša" u devetoj uzastopnoj pobjedi nad Atalantom na "Olimpiku".

Atalanta je držala rekord kluba, od šest uzastopnih pobjeda, ali je na poraz od Sasuola kod kuće (0:2) nadovezala drugi poraz u nizu i oprostila se od ideje da će moći da se domogne Evrope.

Roma je povela preko Rodriga Tadeija u 13. minutu, Ljajić je povisio na 2:0 minut prije kraja prvog poluvremena, a treći gol za domaće postigao je Žervinjo u 63. Debakl gostiju ublažio je Miljakio u 78. minutu.

Roma je 22 puta šutirala prema golu Atalante, od čega je sedam pokušaja išlo u metu. Imala je posjed lopte od 65 odsto i sasvim zaslužila tri boda pred put u Firencu na derbi sa Fiorentinom. Poslije toga, Roma dočekuje Milan...

Fudbaleri Sasuola i Kaljarija igrali su neriješeno 1:1, u prvoj utakmici 33. kola italijanske Serije A.

Debitant u elitnoj konkurenciji propustio je priliku da pobjedom zakorači ka opstanku pošto je poveo u prvom poluvremenu.

Gosti sa Sardinije, međutim, izjednačili su samo dva minuta nakon odmora iz penala, a jalova inicijativa Sasuola u nastavku nije donijela promjenu rezultata, pa je domaćin ostao među ugroženim klubovima sa dva boda zaostatka za Bolonjom i Kjevom, prvim iznad zone ispadanja.

Kaljari je ostao na 15. poziciji prvenstvane tabele sa osam bodova iznad opasne zone.