Fiora dala pet, Napoli i Inter po četiri

Napoli sve bliži kvalifikacijama za Ligu šampiona, a "viola" i "nerazuri" Ligi Evrope. Torino u nadoknadi vremena sa 12. na sedmo mjesto!

Bolonja i Parma u "matineu" su odigrale 1:1, da bi u popodnevnom terminu na pet utakmica 33. kola Serije A palo čak 27 golova!

Napoli je na San Paolu gubio od Lacija, a utakmicu je odlučujuće usmjerio drugi žuti karton Lorika Cane i skrivljen penal u 48. minutu.

Gonzalo Iguain sa "bijele tačke" je krenuo ka het-triku, a domaćin ka pobjedi (4:2), koja mu pet kola prije kraja praktično garantuje plasman u posljednju rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Napolitanci imaju čak devet bodova više od četvrtoplasirane Fiorentine, koja je sa Veronom priredila "vatromet" golova na stadionu Bentegodi (3:5), gdje je Dragan Stojković Piksi sa dva pogotka u produžecima "potopio" Španiju i odveo reprezentaciju Jugoslavije u četvrtfinale Mundijala 1990. godine.

Inter je u goste Sampdoriji otišao opterećen serijom od četiri meča bez pobjede, uključujući tri vezana remija protiv lošije plasiranih ekipa.

Protiv izabranika suspendovanog trenera Siniše Mihajlovića "nerazuri" su uspjeli bar djelimično da naplate za prethodno rasute bodove.

Nekadašnji napadač Sampdorije Mauro Ikardi zatresao je mrežu dva puta i tražio od domaćih navijača da mu zvižde, čime je izazvao gužvu i na tribinama i na terenu. Valter "Stijena" Samuel bio je strijelac glavom poslije kornera, a Rodrigo Palasio iz kontre.

Ubjedljivoj pobjedi Intera značajno su kumovali loši potezi igrača Sampdorije.

Maksi Lopez - koji prije meča nije htio da se rukuje sa Ikardijem - pri rezultatu 0:1 nije iskoristio penal, da bi drugi strijelac tima Eder već u 20. minutu dobio dva žuta kartona i bio poslat na "hlađenje".

Prvi karton mu je pokazan zbog simuliranja, drugi zato što je htio da se obračuna sa Rolandom čim se podigao sa trave... Kada je Samuel u 61. minutu povisio na 0:2, sve je bilo riješeno.

Ekipa Torina napravila je podvig u meču protiv Đenove - 2:1.

Gosti su poveli preko Alberta Đilardina u 86. minutu, a "bikovi" u sudijskoj nadoknadi vremena dali dva gola i preokrenuli rezultat! U roku od dva minuta, na "živoj tabeli" su napredovali sa 12. na sedmu poziciju!

Junaci pobjede bili su Ćiro Imobile (19 golova - trenutno prvi strijelac Serije A) i Alesio Ćerći (13).

Kjevo je u Livornu pobijedio rezultatom 4:2 uz het-trik Alberta Paloskija, čime je napravio veliki korak ka opstanku. Domaćin zajedno sa Sasuolom i Katanijom djeluje kao sve izgledniji putnik u Seriju B.