OFK pobijedio poslije pet mjeseci

OFK Beograd na Karaburmi savladao Slobodu 1:0 i prekinuo niz od deset utakmica bez pobjede. U Pećincima, Donji Srem - Spartak 1:0.

Trijumfom nad užičkom Slobodom na Omladinskom stadionu, fudbaleri OFK Beograda uhvatili su superligašku slamku spasa.

Golom Ivice Jovanovića u nadoknadi prvog poluvremena, tim Zlatka Krmpotića osvojio je prvi put sva tri boda od 9. novembra i duela sa Jagodinom, takođe na Karaburmi.

"Romantičari" su pobjedom nad Užičanima prekinuli niz od deset utakmica bez pobjede i čak pet uzastopnih poraza. Aktuelno, 23. kolo, dočekali su na pretposljednjoj poziciji, gdje će biti i uoči narednog, bodovno poravnati sa Javorom (21).

Plavo-bijeli su utakmicu završili sa igračem manje, jer je glavni arbitar Dejan Santrač u završnici isključio Milana Gajića. Crveni karton je izazvao veliku nervozu i sukob igrača oba tima. Užičani su kraj meča dočekali napetiji zbog odluke Santrača da ne dosudi penal u njihovu korist u 90. minutu.

Pred vikend koji se završava strepjeli su i u Pećincima. Donji Srem je takođe bio pred velikim izazovom, jer su mu tri boda u duelu sa Spartakom značila život. I osvojio ih je, golom Miloša Mijića u 82. minutu.

Između Sremaca i zone ispadanja od nedjelje uveče stoje Radnički i Javor.

Spartak bi takođe lako mogao da sklizne u velike probleme. U nastavku sezone nije pobijedio ni u jednoj utakmici, uključujući i Kup, iz kojeg ga je ove nedjelje izbacila Vojvodina.