Pobjeda Atletika uz jecaje Dijega Koste

Madriđani rutinski osvojili tri boda na gostovanju Hetafeu (2:0), u sjenci povrede svog prvog centarfora.

Umjesto slavlja još jedne pobjede u nizu, fudbaleri Atletiko Madrida zabrinuti će napustiti stadion Hetafea u nedjelju uveče.

Njihov najbolji napadač Dijego Kosta povrijedio se u 84. minutu pri postizanju gola za konačnih 2:0. Uklizavanjem je ubacio loptu u mrežu, ali nije uspio da se zaustavi i izbjegne bolan sudar sa stativom.

S obzirom na to da je ležao na gol liniji, u blizini mikrofona, televizijska publika je mogla da čuje kako je više od minuta bolno jecao i tražio pomoć ljekarske službe, koja ga je brzo iznijela sa terena.

Na njegovoj potkoljenici se jasno vidjela posljedica udarca, a detaljni pregledi otkriće da li je povreda teške prirode.

VIDEO

Iako su "jorgandžije" uspjele da i bez njega pobijede Barselonu u revanšu četvrtfinala Lige šampiona, jasno je da bi izostanak naturalizovanog Španca iz finiša prvenstva žestoko oslabio tim Dijega Simeonea.

Atletiko je trijumfom nad Hetafeom zadržao tri boda prednosti u odnosu na Real, četiri utakmice prije kraja.

Ekipa sa stadiona "Visente Kalderon" igraće do kraja sezone protiv Elčea, Valensije, Levantea i Barselone, u posljednjem kolu. U polufinalu Lige šampiona igraće protiv Čelsija.