SERIJA A: Milan popravlja utisak

Na "San Siru" srušena Katanija, golom Rikarda Montoliva u 23. minutu. Četvrti trijumf "roso-nera" u nizu.

Kada su praktično ostali bez šanse da se plasiraju u neko od evro takmičenja i kada su ispali iz Lige šampiona, fudbaleri Milana zaigrali su rasterećenije i bolje.

U nedjelju uveče ostvarili su i četvrtu uzastopnu pobjedu. Poslije Fiorentine (2:0), Kjeva (3:0) i Đenove (2:1), pred svojim navijačima savladali su Kataniju - 1:0.

Gol odluke postigao je Rikardo Montolivo u 23. minutu, na asistenciju Marija Balotelija, pred 41.000 gledalaca.

Da bi u preostalih pet utakmica uspjeli da se domognu pete pozicije, koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, igrači Klarensa Sedorfa moraće da nastave da pobjeđuju i da se nadaju kiksu gradskog rivala - Intera.

"Nerazuri" su trenutno peti, sa pet bodova više od "roso-nera". Do kraja prvenstva biće odigran i "Derbi dela Madonina" - 4. maja.