Vikam šokirao Etihad! Siti nije pobijedio

Poslije bolnog poraza od Liverpula u nedjelju, "građani" odigrali 2:2 sa Sanderlendom pred svojim navijačima.

Kakva radost za navijače Liverpula i Čelsija: Mančester siti - Sanderlend 2:2 (1:0)!

A kako je moglo da bude, "građani" su i dobro prošli. Samo zahvaljujući katastrofalnoj reakciji golmana "crnih mačaka" Vita Manonea nisu ostali i bez tog boda.

Mada, i s njim, ostaju sa malim šansama da na kraju budu šampioni...

Do daljeg: Liverpul 77, Čelsi 75, Siti s utakmicom manje 71...

Iako su poveli već u 2. minutu golom Fernandinja, domaći fudbaleri do remija sa posljednjeplasiranim timom na tabeli došli su dva minuta prije kraja, zahvaljujući lošoj reakciji Manonea, kojem se lopta izmigoljila iz ruku poslije blagog udarca Samira Nasrija.

Taj poklon Nasri umalo nije pretvorio i u pobJedu, u nadoknadi vremena, dok je "Etihad" uporno skandirao: "Come on, City! Come on, City!"

Međutim...

Utakmica je završena skandiranjem gostujućih navijača:

"Connor Wickham! Connor Wichkam!"

Ovaj fudbaler za samo deset minuta uzburkao je strasti na cijelom Ostrvu! On je golovima u 73. i 83. minutu, u trenucima kada se očekivalo da "građani" rutinski privedu utakmicu kraju, doveo u očaj domaće navijače i menadžera Manuela Pelegrinija.

On je u posljednja četiri kola, u mečevima sa Arsenalom, Sautemptonom, Liverpulom i Sanderlendom, osvojio samo pet bodova, tako da više ništa nije u rukama kluba koji je prije dvije sedmice bio, matematički gledano, favorit za titulu prvaka.

Siti u narednom kolu dočekuje Vest Brom, a potom ide na noge Kristal Palasu i Evertonu.

Upravo ova dva kluba sastala su se na "Gudison Parku", u Liverpulu i bilo je šokantnih 2:3 (0:1)!

Everton je vezao sedam uzastopnih pobjeda u Premijer ligi, među kojima i onu nad Arsenalom kod kuće (3:0), pretekao "tobdžije" u borbi za Ligu šamoiona i onda sve prosuo za 90 minuta ove večeri...

Već u 49. minutu bilo je 0:2, pogocima Džejsona Pančona (23) i Stivena Dana, u 61. minutu Stiven Nejsmit je ulio nadu domaćim navijačima u prekokret, ali ih je umirio Kameron Džerom u 73. minutu!

Do kraja, Kevin Miralas uspio je da ublaži poraz, golom u 86. minutu.

Everton u narednom kolu dočekuje Mančester junajted, potom putuje u Sautempton, pa dočekuje Mančester siti...

TABELA: Liverpul 77, Čelsi 75, Mančester siti (-1) 71, Arsenal 67, Everton 66, Totenhem 60, Mančester junajted (-1) 57, Sautempton 48, Njukasl 46, Stouk siti 43, Kristal Palas 40, Vest Hem 37, Hal (-1) 36, Aston Vila (-1) 34, Svonsi 33, Vest Brom (-1) 33, Norič 32, Fulam 30, Kardif 29, Sanderlend (-1) 26.

(MONDO, Foto: Beta/AP/Rui Vieira)