Veselje u Subotici, poslije pet mjeseci!

Veseljko Trivunović donio je prvu pobjedu Spartaku poslije deset kola!

Bio je 23. novembar kada je Spartak iz Subotice posljednji put pobijedio nekoga u Superligi.

Od tada, prošlo je nešto manje od pet mjeseci i punih deset kola, do prve naredne pobjede "golubova".

Veseljko Trivunović postigao je tek drugi, ali zlata vrijedan gol. U prvom meču 24. kola Superlige: Spartak - Voždovac 1:0 (1:0).

Nemanju Supića i bivšeg trenera Zorana Milinkovića, Trivunović je matirao u 23. minutu i tako prekinuo niz odličnih rezultata Voždovca. "Zmajevi" su u Suboticu došli sa dvije uzastopne i četiri pobjede u posljednjih šest utakmica u ligi. U prošlom kolu deklasirali su Radnički iz Kragujevca rezultatom (5:0), ali su ovog četvrtka poraženi napustili borilište.

Spartak je nadigrao tim svog trenera iz prvog dijela sezone, s kojim je na čelu poražen u Beogradu, takođe 1:0, što znači da Milinković u ovom svojevrsnom dvomeču ima dva minimalna poraza.

Voždovac je za 90 minuta igre uputio jedan udarac u okvir gola, ali kakav! Tada je, u 74. minutu, Branimir Aleksić zaustavio šut Stefana Babovića koji je išao u sam gornji ugao njegovog gola. Kad je tu gost zaustavljen, nove opasnosti nije bilo.

S druge strane, četiri od sedam šuteva ka golu Supića bila su precizna, a jedan neodbranjiv.

Ovom pobjedom, tim Dragija Kanatlarovskog stigao je do 29 bodova, tri manje od Voždovca. U narednom kolu, Spartak dočekuje Radnički iz Kragujevca, a Voždovac Čukarički.

(MONDO:Foto:MN Press)