Odličan posao Rada i OFK Beograda

Beogradski klubovi koji se grčevito bore za opstanak dobili direktne rivale i približili se cilju.

Velika borba za opstanak vodila se ovog četvrtka u Superligi.

U 16 časova počela su dva derbija začelja, a razloga za slavlje i to veliko, jer su stigli do bodova koji na kraju mogu da budu i odlučujući, imali su beogradski timovi - Rad i OFK Beograda.

"Građevinari" su na Banjici pobijedili direktnog konkurenta Javor 1:0 (1:0) i poslije ko zna koliko vremena "fenjer" prepustili upravo Ivanjičanima. Rad je u pravom momentu počeo da bilježi sjajne rezultate, a trijumf u 24. kolu bio mu je treći vezani.

Prije Javora, "nebeskoplavi" su savladali OFK Beograd i Vojvodinu. Zanimljivo da je posljednjih devet bodova osvojeno identičnim pobjedama. Gol odluke postigao je Andrija Luković iz penala u 44. minutu.

Milorad Mažić pokazao je na bijelu tačku zbog igranja rukom Ivana Josovića.

"Romantičari" veliki posao završili u Kragujevcu. OFK Beograd pobijedio je Radnički 2:1 (1:1) i osvojio bodove koju su ga izdigli iz opasne zone.

Gosti su poveli već u devetom minutu sjajnim golom Aleksandra Čavrića. Fudbaler OFK Beograda naletio je na odbijenu loptu i sa 17-18 metara, snažnim udarcem, zatresao mrežu.

"Đavoli" su izjednačili u 27. minutu, a strijelac je bio Miloš Tintor poslije asistencije Bojana Beljića. "Romantičarima" su bila potrebna samo tri minuta u drugom poluvremenu da ponovo povedu. Brzu kontru izveo je OFK Beograda po desnoj strani. Aleksandar Čavrić pravovremeno je odigrao Dejanu Dražiću koji nije imao mnogo problema da se upiše u strijelce.