Vojvodina gurnula Slobodu u borbu za opstanak

Pobjeda Radničkog u Nišu, Čukarički dobio Donji Srem. Javor posljednji!

Kuva i na vrhu, ali i na dnu!

Tri uzastopne pobjede Rada i dve OFK Beograda, uz rezultate posljednje tri utakmice 24. kola Superlige, potpuno su istumbale raspored na začelju tabele i podigle temperature (i strasti) do usijanja.

Sada je Javor posljednji, a Sloboda iz Užica se bori za opstanak! A, nije daleko ni Napredak iz Kruševca...

U Beogradu: Čukarički - Donji Srem 3:1 (2:0).

U Užicu: Sloboda - Vojvodina 1:2 (1:1).

U Nišu: Radnički - Napredak 1:0 (1:0).

Naredni utorak i 25. kolo, Sloboda, Rad i OFK dočekuju sa po 24 boda, a ispod crte su Donji Srem sa 23, Radnički iz Kragujevca sa 22 i Javor sa 21.

Sloboda je, jureći tek drugu pobjedu u osam utakmica u ligi, povela golom Tijaga Galvaa iz penala, u 35. minutu, ali je sjajni Enver Alivodić samo 120 sekundi kasnije izjednačio na 1:1 i dao osnova Vojvodini da strpljivom igrom dođe do sva tri boda.

To se i dogodilo u zlo doba po Užičane. Mladi centarfor Jovan Stojanović postigao je drugi gol u crveno-bijelom dresu, u 75. minutu i najavio prvi trijumf "lala" van "Karađorđa" još od 26. oktobra i gostovanja na Karaburmi.

Gol momka koji je počeo u Belgiji, u Serkl Brižu i Rozelaru, prije povratka u Srbiju, tj. OFK Beograd i Radnički iz Obrenovca, donio je Vojvodini tri boda na strani poslije sedam pokušaja!

Drugi poraz za redom, poslije onog od OFK Beograda, gurnuo je Slobodu u žestoku borbu za opstnak gdje se praktično nije nijednom nalazila od ujedinjenja sa Sevojnom. "Ere" imaju samo jednu pobjedu u posljednjih osam kola, a još gore, kada igraju kod kuće sa Vošom, skor im je 0-3-2.

Radničkom je bio potreban trijumf, ali je Napretku bio gotovo neophodan!

Ipak, radovali su se domaćini u derbiju juga!

Radnički - Napredak 1:0, golom Ivana Pejčića. Njegov prezimenjak Bratislav, prije deset dana, spasio je golom Nišlije poraza kod kuće od Javora, a ovog puta "Meraklije" su se radovale pogotku vrijednom tri boda.

To je bio tek drugi trijumf Radničkog u posljednjih devet utakmica, tokom kojih je ekipa sa četvrtog pala na osmo mesto i udaljila se od Evrope. Radnički je zadržao nepobjedivost na "Čairu" kada su mečevi sa "čarapanima" u pitanju - 10-2-0 (35:6).

A, Kruševljani?

Oni kao da su se "izduvali" prošlog vikenda u burnoj i emotivnoj pobjedi nad Novim Pazarom (2:1), tako da će bodove opstanka morati da potraže na drugom mjestu. Njihov trener Nenad Lalatović nije mogao da računa na Nemanju Cvetkovića, Nenada Gavrića i Miloša Bajića, što se ispostavilo kao nenadoknadiv gubitak.

Lalatović je istakao da 31 bod garantuje opstanak, što znači da jedna pobjeda deli njegovu ekipu od cilja.

Čukarički je brzo zaboravio debakl na "Marakani" i zagorčao život momcima iz Pećinaca.

Bilo je rutinskih 3:1 na Brdu, uz isključenje igrača gostujućeg tima Miloša Mijića u 64. minutu.

To se dogodilo pri vođstvu "brđana" od 2:1, tačnije pri aktivnom rezultatu za Donji Srem. Čuka je povela preko Dragoljuba Srnića u 36. a "plej" Igor Matić povisio je na sigurnih 2:0 u 43. minutu.

Đuro Zec vratio je neizvjesnost u utakmicu golom u 49. minutu, ali je desetoricu gostiju dokusurio iskusni Nenad Mirosavljević, golom u 73. minutu.

To mu je bio deseti pogodak u sezoni, tako da je on prvi pratilac Zvezdinog tandema Dragan Mrđa (14) - Abiola Dauda (11).

Čukarički je od poraza od Partizana (0:1), kod kuće, vezao pet uzastopnih pobeda: Rad (2:0), OFK (1:0), Javor (2:1), Napredak (1:0) i Donji Srem (2:1).