SERIJA A: Inter dobio plej-of za Evropu!

U direktnom duelu za Ligu Evrope: Parma - Inter 0:2, zahvaljujući Samiru Handanoviću.

U 34. kolu Serije A, igrali su direktni rivali za posljednje mjesto koje vodi u Ligu Evrope!

Parma - Inter 0:2 (0:0), na "Enio Tardiniju", gdje "nerazuri" nisu slavili od 2008. godine, kada su osigurali titulu i ujedno izbacili Parmu u Seriju B.

Samir Handanović briljirao je u prvom poluvremenu, odbranio penal Antoniju Kasanu i "izvadio" iz gola njegov pokušaj glavom poslije kornera. Kada je golman uradio svoj dio posla, Gabrijel Paleta dobio je drugi žuti karton početkom drugog poluvremena, a gost to surovo kaznio.

VIDEO1VIDEO2

Rolando je doveo Inter u vođstvo, glavom, poslije prekida, a onda je u finišu utakmice Fredi Gvarin postigao divan gol za 0:2 i beg "nerazura" na pet bodova od rivala.

VIDEO

U međuvremenu, Parma je "imala" prečku, tačnije mogla do izjednačenja poslije loše reakcije Valtera Samuela, koji je glavom poslao loptu na okvir svog gola. U nastavku akcije, domaćin je promašio zicer...

Samuel je tako umalo bio tragičar utkamice, jer je njegov start nad Markom Parolom donio šansu Kasanu da zatrese mrežu kluba iz kojeg je ljutito otišao prošlog ljeta poslije svađe sa novim trenerom Valterom Macarijem.

Kasano je briljirao u prvom poluvremenu, pred Ćezareom Prandelijem, koji je sjedio na tribinama, ali je stao u nastavku.

Sampdorija Siniše Mihajlovića poražena je od Katanije u gostima (1:2), što je treći poraz Đenovljana u nizu. Zanimljivo, sve tri utakmice Sampdorija je izgubila od timova za koje je Mihajlović igrao ili koje je vodio kao trener (Lacio, Inter, Katanija), a prije toga je odigrala neriješeno sa Fiorentinom u meču bez golova, u kojem je Mihajlović dobio crveni karton (bivši selektor Srbije sjedio je i na klupi kluba iz Firence).

"Triler meč" odigran je u Rimu, gdje je Lacio sa igračem manje uspio da izjednači protiv Torina na 3:3. Strijelac je bio Kandreva u petom minutu nadoknade! Isti igrač prethodno je u 61. minutu izveo "Panenku" za vođstvo Lacijala 2:1, ali su gosti ubrzo uspjeli da izjednače, a onda i golom Imobilea u 89. povedu.