BUNDES: Jojić načeo Majnc

Konačno pobjeda Bajerna u 31. kolu Bundeslige, Borusija sigurna u Dortmundu protiv Majnca, Verder i Frajburg pristižu u luku spasa.

Borusija iz Dortmunda zaustavila je Majnc u pohodu ka Ligi šampiona.

"Milioneri" su odavno obezbijedili plasman u najjače evropsko takmičenje i potpuno su rasterećeni dočekali narednog rivala i pobijedili 4:2. Gostima su tri boda u 31. kolu Bundeslige bili imperativ, jer se nalaze usred neizvjesne borbe sa Bajerom, Volfzburgom i Borusijom iz Menhengladbaha za četvrto mjesto, posljednje koje vodi u Ligu šampiona.

Miloš Jojić načeo je Majnc već u šestom minutu. Bivši igrač Partizana pokupio je na 16 metara loše odbijenu loptu, ona je zakačila Olivera Kirha i prevarila golmana Lorisa Kariusa. Srpskom veznom fudbaleru to je bio treći pogodak od kada je zimus stigao na Signal Igduna park.

Strijelci za Borusiju bili su još Poljaci Robert Levandovski i Lukaš Pišček, kao i odlični Marko Rojs iz penala. Majnc je dva puta stizao do izjednačenja golovima Šinđija Okazakija.

Poraz je zabilježila i Borusija iz Menhengladbaha. "Koltovi" su gostovali Frajburgu, koji je poslije minusa u prvom poluvremenu (0:1) u nastavku utakmice napunio mrežu favorizovanog rivala 4:2 i lagano plovi ka luci spasa.

Bajern je sa kombinovanim timom rutinski završio posao protiv posljednjeplasiranog Ajntrahta iz Braunšvajga. Bavarci su tako prekinuli seriju od jednog remija i dva poraza i konačno, poslije proslave titule, upisali tri boda. Tim Pepea Gavrdiole pobijedio je 2:0, a snažan otpor autsajdera srušen je tek pred kraj meča. Prvo je Klaudio Pizaro postigao gol u 75. minutu, a zatim i Mario Mandžukić.

Verder je pobjedom kod kuće protiv Hofenhajma (3:1) prebrodio sve brige oko opstanka. Golova nije bilo na meču između Augzburga i Herte.