Pobjeda kapitenu u čast: Inter razbio Lacio

U subotu uveče posljednji put na travi "Đuzepe Meace" igrao je Havijer Zaneti, a saigrači su se pobrinuli za dostojan oproštaj: Inter - Lacio 4:1.

Emotivno veče bilo je u subotu na "Đuzepe Meaci". Posljednji put u karijeri, Havijer Zaneti je istrčao pred navijače Intera, a teren je napustio u suzama.

U igru je ušao u 52. minutu, a saigrači su se pobrinuli da već do tada riješe pitanje pobjednika u duelu sa Laciom. Kada se 40-godišnji Argentinac spremao da zamijeni Džonatana već je bilo 3:1 za domaćine, a do kraja su crno-plavi postigli još jedan gol.

Dvostruki strelac bio je Rodrigo Palasio (u 7. i 37. minutu), Mauro Ikardi je pogodio u 34, a Ernanes u 79.

I Palasio i Ikardi su golove proslavili u zagrljaju kapitena, dok se Brazilac nije radovao pogotku, pošto ga je postigao protiv svog bivšeg kluba.

Utakmica, ipak, nije dobro počela po Inter, pošto su gosti poveli već u 2. minutu preko Đuzepea Biave.

Na sreću domaćih navijača, situacija se brzo preokrenula, pa će Inter najvjerovatnije naredne sezone igrati u Ligi Evrope. Doduše, za to bi im dobro došla pobjeda u posljednjem kolu protiv Kjeva, koji vodi veliku borbu za opstanak, da ne bi zavisili od ostalih rezultata (prije svih gradskog rivala Milana).

Pored Zanetija koji je bio u centru pažnje, sa ove utakmice ostaće upamćena i partija mladog hrvatskog fudbalera Matea Kovačića, koji je postao jedini fudbaler u Seriji A ove sezone sa tri asistencije u jednom meču.

Prije utakmice, na centru terena raširen je ogroman dres Intera sa Zanetijevim prezimenom, brojem 4 i porukom "hvala".

Zaneti je poslije utakmice poručio navijačima: "Radiću sada nešto drugo, ne znam još šta, ali ću braniti Inter kao što sam ga branio na terenu".

Rukovodstvo kluba ponudilo je Argentincu da postane sportski direktor, ali on još nije to zvanično prihvatio. Trebalo bi, ipak, očekivati da se to i dogodi po završetku sezone, odnosno poslije narednog vikenda.

(MONDO, Foto: Guliver/Getty images/Claudio Villa)