EP (MLADI): Miroljubivo do polufinala

Engleska i Njemačka ispunili cilj remijem (1:1), jer su obe reprezentacije obezbijedile plasman u polufinale.

EP (MLADI): Miroljubivo do polufinala Izvor: MONDO

U polufinalu Evropskog prvenstva za mlade iz Grupe B igraće Engleska i Njemačka.

"Gordi Albion" je još prije posljednjeg kola u grupi bio siguran učesnik završnice turnira u Švedskoj, a remijem (1:1) sa Njemačkom je samo ovjerio prvo mjesto. Taj rezultat je odgovarao i "pancerima", jer su sa bodom bili van domašaja Španaca.

"Crvena furija" je savladala autsajdera Finsku (2:0), ali joj je ta pobjeda Pirova, jer su šanse za plasman u polufinale prokockali u prethodnim utakmicama.

Nijemci su poveli protiv Engleza već u 4. minutu. Boateng je kroz odbranu rivala poslao idealan pas ka Kastru, koji se pravovremeno ubacio iza leđa zadnje linije tima Stjuarta Pirsa i rutinski pogodio metu.

U 29. minutu postavljen je konačan rezultat. Poslije kornera sa lijeve strane, Rodvel je glavom tukao precizno - 1:1.

S obzirom da su obe ekipe bile zadovoljne podijelom plijena, jer Nijemci nisu imali ambicija da jure pobjedu i prvo mjesto u grupi, u drugom poluvremenu je opao ritam igre i ostalo je 1:1.

Polufinalisti iz Grupe A biće poznati u utorak uveče poslije utakmica trećeg kola Švedska - Srbija i Italija - Bjelorusija.