Elče "probio led" u Madridu, Valensija lako

Tim Frana Eskriba u upisao prvu pobedu na gostovanju Rajo Valjekanu. Prvi poraz domaćina. Valensija bez poraza.

Fudbaleri Elčea pobedili su u gostima Rajo Valjekano sa 3:2 u prvoj nedeljnoj utakmici trećeg kola španske Primere.

Strelci za Elče bili su Edu Albakar u 37. minutu, Džonatas u 56. i Pedro Moskera u 70.

Golove za Rajo postigli su Gael Kakuta u 45. i Alberto Bueno u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.  Elčeu je ovo prva pobeda u sezoni, dok je Rajo, posle dva remija upisao i prvi poraz. Elče u Primeri trenutno zauzima osmo mesto sa četiri boda, dok je Rajo Valjekano 15. sa dva.

Valensija je bila bolja od Espanjola 3:1.

Strelci za domaćina bili Pablo Pjati, Danijel Pareho i Pako Alkaser, dok je jedini pogodak za goste postigao Serhio Garsija iz penala u sudijskoj nadoknadi vremena.

Valensija je neporažena u prvenstvu i sada ima sedam bodova.

Sa dobrim partijama na startu sezone nastavila je i Sevilja, koja je protiv Hetafea upisala drugu "trojku" i došla, takođe, do sedam bodova.

Domaćin je slavio 2:0, golovima Karlosa Bake iz penala u 44. minutu i Aleksisa Vidala u 87.