Liverpulu trebalo 15 penal-serija za pobedu!

Skupoceni tim sa Enfilda pred svojim navijačima jedva uspeo da savlada drugoligaša Midlsbro i plasira se u treće kolo Liga kupa: 1:1, produžecima 2:2, penalima 16:15!

Neverovatan meč odigran je u utorak uveče na Enfildu!

Liverpul u prethodnih 25 utakmica na svom terenu nije izgubio od Midlsbroa, ali je za još jednu utakmicu u tom sjajnom nizu morao MNOGO da se pomuči.

Crveni su u trećem kolu Liga kupa savladali goste iz Čempionšipa (drugog ranga engleskog fudbala) tek posle penal-serije u kojoj je izvedeno čak 30 jedanaesteraca!

Nije delovalo da će ekipa Brendana Rodžersa, za koju je od prvog minuta igrao reprezentativac Srbije Lazar Marković, imati toliko posla, pošto je već od 10. minuta vodila golom 17-godišnjeg Džordana Rositera, jednog od najmlađih strelaca u istoriji slavnog kluba.

Uporni gosti uspeli su da strpljivom i disciplinovanom igrom stignu do izjednačenja u 62. minutu, kada je mrežu pogodio Adam Rič.

Liverpul potom nije uspeo da probije odbranu rivala, pa se otišlo u produžetke. Rodžers je rešio da u 98. minutu našeg Markovića zameni Susom, što se pokazalo kao odličan potez. Mladi Španac je deset minuta kasnije ponovo doneo prednost domaćinu.

Delovalo je tada da će crveni rutinski privesti meč kraju, ali je u poslednjim trenucima drugog produžetka, u ovom meču potpuno odsutni, Rahim Sterling izgubio loptu i omogućio kontranapad gostima. Potom je nerezonski reagovao i, ovog utorka kapiten Liverpula, Kolo Ture, koji se zaleteo kao brzi voz i "odneo" Patrika Bamforda u svom kaznenom prostoru.

Mladi napadač Midlsbroa, koji je poput Susa u igru ušao sa klupe, preuzeo je odgovornost i precizno izveo penal. Svoj prvi od ukupno tri ove večeri!

Bio je to poslednji detalj aktivne igre, tako da se pristupilo penal-seriji i nečemu što niko nije očekivao.

Videli smo čak 30 udaraca sa bele tačke, a za trunku koncentrisaniji bili su igrači Liverpula.

Prvi promašaj načinio je upravo Bamford, već u prvoj seriji, kada je Minjole "pročitao" gde će uputiti loptu. Neprecizan je nešto kasnije bio i Rahim Sterling, pošto je njegov šut u petoj seriji odbranio debitant na golu gostiju, Džamal Blekmen. Usledili su zatim golovi, sve do 15. serije i udarca reprezentativca Gane Alberta Adomaha, koji je šutirao pored stative. Prethodno je bio precizan baš pre nego što Sterling nije...

Veliko olakšanje u tom trenutku viđeno je na licima skupocenih igrača Liverpula, ali pre svih trenera Brendana Rodžersa...

Evo i kako je izgledala kompletna penal serija, verovatno jedna od najdužih ikada:

Prvi su šutirali igrači Liverpula.

1. serija: Mario Baloteli 1:0
Patrik Bamford (koji je u poslednjim trenucima produžetaka realizovao penal), brani Minjole
2. serija: Lukaš Leiva 2:0
Adam Klejton (pogodio stativu u 84. minutu) 2:1
3. Adam Lalana 3:1
Adam Rič (strelac za 1:1) 3:2
4. Suso (strelac za 2:1) 3:3
Albert Adomah 4:3