KUP SRBIJE: Superligaši, uglavnom, po planu

Novi Pazar eliminisan od Sloge iz Petrovca na Mlavi, Donji Srem od Proletara iz Novog Sada, a Napredak od Metalca. Voždovac stigao do prve pobede u sezoni. Vojvodina sa "kreča" slavila u Zvečanu.

KUP SRBIJE: Superligaši, uglavnom, po planu Izvor: MN PRESS

U prvim mečevima šesnaestine finala Kupa Srbije favoriti su uglavnom opravdali svoje uloge.

Jedino su zakazali igrači Novog Pazara, koji su poraženi u Petrovcu na Mlavi od domaće Sloge (0:1), Donjeg Srema, koji su izgubili od komšijskog Proletera u Novom Sadu i Napretka, koji nisu uspeli da savladaju Metalac. Te dve utakmice rešene su penalima, a "na papiru" slabiji rivali, prošli su u narednu fazu.

Posle 90. minuta u Novom Sadu nije bilo golova, a onda je Proleter boljim izvođenjem jedanaesteraca izbacio Donji Srem (4:3), dok su u Kruševcu igrači Metalca iz Gornjeg Milanovca bolje šutirali sa bele tačke (4:2), takođe posle 0:0 tokom 90 i kusur minuta.

Aktuelni osvajač Kupa, Vojvodina, slavila je 1:0 protiv Trepče u Zvečanu i to golom Lazara Veselinovića iz penala, a izdvaja se i prva pobeda Voždovca ove sezone. Posle šest poraza u Jelen Superligi, "zmajevi" su slavili na svom stadionu protiv prvoligaša Sloge iz Kraljeva 3:2 i to golom u finišu meča.

Čukarički se dobro namučio da pobedi Mladost iz Lučana, koja je brzo povela 2:0, ali su domaći fudbaleri isto tako brzo i izjednačili, pa je za samo pola sata viđeno četiri gola, a kasnije i treći u mreži gostiju.

U poslednjim trenucima prolaz je izborila i Inđija, koja je u 83. minutu primila gol od Javora za 1:1, a potom dva minuta kasnije uspela da dođe do pobede.

Kragujevački Radnički 1923 nije dozvolio iznenađenje na Dorćolu, kao ni Jagodina protiv BSK Borče, Rad u Užicu, Radnički iz Niš protiv Moravca, OFK Beograda u Smederevu i Spartak protiv Radnika iz Surdulice.