Subotić se vratio, ali nije pomogao

Borusija Dortmund osvojila samo bod na svom terenu protiv poslednjeplasiranog Štutgarta - 2:2.

Nestrpljivo je Jirgen Klop čekao oporavak Nevena Subotića od povrede, ali kada se vratio na teren, naš štoper nije mnogo pomogao saigračima, kao ni Miloš Jojić koji je drugi put uzastopno odigrao ceo meč.

U meču petog kola Štutgart je kao gost vodio 2:0 u Dortmundu, a domaći su tek u finišu uspeli da izbegnu poraz i osvoje makar bod. Tek toliko da se izbegne drugi uzastopni poraz u prvenstvu, a ukupno treći.

Spasioci su bili Pjer Obamejang u 73. i Ćiro Imobile u 86. minutu, koji su tako anulirali pogotke Daniela Didavija iz 48. i 68. minuta.

"Milionere" već za vikend čeka neugodno gostovanje u Gelzenkirhenu protiv Šalkea, a potom za nedelju dana i duel sa Anderlehtom u Ligi šampiona.

Moraće Klop što pre da pronađe rešenje u defanzivi svog tima, jer je sa devet primljenih golova u pet mečeva Bundeslige, Borusija ove sezone među najlošijim timovima.

Što se tiče ostalih utakmica petog kola igranih u sredu uveče, sve su završene identično: domaćini su slavili 1:0!

Bajer Leverkuzen je bio bolji od Augzburga i probio se na drugo mesto tabele sa bodom manje od Bajerna, a istim učinkom kao Hanover, koji je savladao Keln. Borusija Menhengladbah je slavila protiv Hamburga i ostavila ga da nosi fenjer zajedno sa Štutgartom, dok je Herta bila uspešnija od Volfsburga prvim golom Salomona Kalua u prvenstvu Nemačke.