LE: Igo Loris branio sve, osim penala

Golman Totenhema pružio fantastičnu partiju u duelu sa Bešiktašom, ali je defanzivac Vlad Kirikeš sve pokvario igrajući rukom u svom kaznenom, minut pre kraja.

Katastrofalno je odigrao Partizan u Grčkoj, ali i dalje ima čemu da se nada. Najviše zahvaljujući Rumunu Vladu Kirikešu i Senegalcu Dembi Bau.

Štoper Totenhema u poslednjim trenucima utakmice sa Bešiktašom na Vajt Hart Lejnu igrao je rukom u svom kaznenom prostoru i tako omogućio igračima turskog kluba da sa "bele tačke" dođu do 1:1.

Poklon je iskoristio nekadašnji napadač Njukasla i Čelsija, koji je tako anulirao prednost "pevaca" stečenu pogotkom Harija Kejna u 27. minutu.

Mogao je Bešiktaš mnogo ranije do izjednačenja, ali je na golu Totenhema stajao izuzetno raspoloženi Igo Loris. Franucz je fantastično branio, međutim, gol penala je ostao ukopan u mestu, pošto ga je Senegalac prevario pokretom tela...

Ovim remijem, pored gostiju, mogu da budu zadovoljni i igrači Partizana, koji uprkos očajnoj partiji u Grčkoj i porazu od Asterasa i dalje imaju šansu da se nadaju plasmanu u drugu fazu takmičenja.

Posle dva odigrana kola Asteras je neočekivano prvi u Grupi C sa četiri boda, Totenhem i Bešiktaš imaju po dva, a Partizan jedan.

Što se tiče ostalih mečeva drugog kola igranih od 21.05, najuzbudljivije bilo je u Torinu, gde je istoimeni klub savladao Kopenhagen 1:0, golom Kvaljarele iz penala u četvrtom minutu nadoknade. Upravo je bivši napadač gradskog rivala, Juventusa, bio povučen u kaznenom prostoru gostiju zbog čega je i dosuđen jedanaesterac.

U istoj grupi, Briž je deklasirao Helsinki u gostima - 3:0 i, po svemu sudeći, otpisao Fince iz dalje trke.

Najefikasniji ovog četvrtka bili su igrači Viljareala, koji su na svom stadionu savladali Apolon iz Limasola 4:0. Po dva puta mrežu su pogodili Moreno i Espinoza.

Inter je opravdao ulogu favorita protiv Karabaga i sa rutinskih 2:0 stigao do druge pobede, pa je posle remija Sent Etjena i Dnjepra, koji su odigrali sjajan meč iako bez golova, pobegao svojim rivalima. Klub iz Milana ima maksimalnih šest bodova, dok je na drugom mestu Sent Etjen sa dva, a Karabag i Dnjepar imaju po jedan.

Dinamo Zagreb je poražen u Glazgovu od Seltika ranim golom. Već u 7. minutu, posle sjajne akcije, Komons je doneo prednost zeleno-belima. Ispostavilo se da je to bio i jedini gol u meču.