PREMIJER: Praznično ludilo!

Početak 2015. nagovestio mnogo uzbuđenja u prvenstvu Engleske!

Najjači utisak ostavio je svakako veteran Frenk Lampard, koji je svojim pogotkom doneo pobedu Mančester sitiju protiv Sanderlenda (3:2) i ostavio "građane" u šampionskoj trci.

Bio je to njegov 176. premijerligaški gol u karijeri, čime je prestigao Tjerija Anrija na listi najboljih strelaca. Ispred njega su Vejn Runi (181), Endi Kol (187) i Alan Širer (260).

Iskusni vezista ušao je u igru sa klupe (u 70. minutu zamenio Stevana Jovetića) i samo tri minuta kasnije udarcem glavom ponovo vratio prednost Sitiju, koji je kao i u prošlom kolu protiv Barnlija, bio na putu da prokocka 2:0.

Građani su posle prvog poluvremena bez golova poveli fantastičnim udarcem Jaje Turea u 57. minutu, a deset minuta kasnije Stevan Jovetić je na maestralan način duplirao prednost. Gosti su, međutim, uspeli da se vrate u meč golovima bivših "građana", Džeka Rodvela i Adama Džonsona (68. i 71. minut), ali ne i da sačuvaju bod.

Pritisak je sada na Čelsiju, koji od 18.30 igra gradski derbi protiv Totenhema.

Poput Mančester sitija u prošlom kolu, Liverpul je ovog četvrtka imao 2:0 posle prvog poluvremena, ali na kraju nije uspeo da savlada poslednjeplasirani Lester na svom Enfildu - 2:2.

Gosti su uspeli da izjednače udarcima van kaznenog prostora u razmaku od samo dva minuta. Prvo je pgodio Dejvid Nadžent u 58, a onda i Džefri Šlup u 60. Prethodno je Stiven Džerard dva puta bio precizan sa bele tačke, u 17. i 40. minutu, uz opasku da je prvi penal sudija Majk Džons poklonio "redsima", pošto je lopta pogodila Vesa Morgana u lice, a ne u ruku. Kod drugog je opravdano dosuđena najstroža kazna, jer je Deni Simpson zaista dirao loptu rukom...

Mnogo uzbuđenja viđeno je i u Njukaslu, gde je domaćin tri puta vodio protiv Barnlija, ali je meč na kraju završen remijem - 3:3.

Golgetersku seriju iz 2014, prvog dana 2015. nastavio je sjajni napadač Svonsija Vilfred Boni. Bio je strelac u drugom minutu nadoknade za bod svog tima u gostima protiv Kvins Park Rendžersa.

Reprezentativac Srbije Dušan Tadić bio je strelac za Sautempton u pobedi protiv Arsenala.