ŠOK: Totenhemova "petarda" Čelsiju!

Neočekivan početak godine za navijače Čelsija! Totenhem u gradskom derbiju "razbio" ekipu Žozea Murinja – 5:3.

Gori početak 2015. godine navijači Čelsija i Žoze Murinjo nisu mogli da zamisle!

TOTENHEM - ČELSI 5:3 (3:1)!

Zahvaljujući ranijoj pobedi u uzbudljivom meču sa Sanderlendom, Mančester siti je sada potpuno poravnat sa "plavcima" na vodećem mestu Premijer lige. I jedni i drugi imaju 46 bodova (14 pobeda, četiri remija i dva poraza) i identičnu gol-razliku 44:19!

Fantastičnu partiju pružio je ove sezone najbolji igrač Totenhema Hari Kejn, koji je bio dvostruki strelac, a uspeo je i da iznudi penal u nadoknadi prvog poluvremena.

Žoze Murinjo se verovatno ne seća kada je ovako ubedljivo njegova ekipa poražena, a ovo mu je prvi put da je kao trener Čelsija primio pet golova.

Imaće Portugalac sigurno zamerke na pojedine sudijske odluke, ali ne može se reći da je njegov tim oštećen, odnosno da ekipa Maurisija Poketina nije zaslužila pobedu.

Gosti su bolje ušli u meč i poveli u 18. minutu 14. golom Dijega Koste ove sezone (vodeći strelac lige sa Serhiom Aguerom iz Sitija), ali je u finišu prvog poluvremena usledio neočekivani preokret.

Prvo je sjajni Hari Kejn u 30. minutu precizno šutirao sa 17 metara u donji levi ugao za 1:1, a onda su "plavci" za samo nekoliko minuta potpuno izgubili kompas.

Na izmaku prvog dela igre Totenhem je organizovao odličan kontranapad iz kojeg je Čadli pogodio stativu, međutim, akciju je najbolje pratio Deni Rouz i svojim prvencem ove sezone doveo "pevce" u prednost.

Činilo se da je to sve za prvi deo utakmice, ali je u nadoknadi Kejhil oborio Kejna, a Andros Tauzend precizno izveo penal za velika dva gola prednosti.

Po povratku sa odmora na scenu je opet stupio najbolji fudbaler Totenhema ove sezone. U 52. minutu Hari Kejn je postigao svoj 17. gol u svim takmičenjima, a šesti u poslednjih šest mečeva. U okretu se oslobodio Nemanje Matića i precizno šutirao iskosa sa leve strane...

Eden Azar je u 61. minutu uspeo da vrati nadu gostima, međutim, nju je potpuno pokopao Naser Čadli golom u 78.

Da nije bilo pogotka Džona Terija dva minuta pre kraja, Čelsi bi sada zbog gol-razlike gledao u leđa Mančester sitija na tabeli.

Ova fantastična utakmica (sa čime se verovatno neće složiti pristalice Čelsija) bila je samo nastavak uzbudljivih mečeva 20. kola Premijer lige igranih prvog dana 2015. godine.

Nema sumnje da je pred nama nekoliko meseci sjajnog fudbala i velikih uzbuđenja!