Predaja nije opcija!

"Fenjeraš" se oporavio od 0:2 u 17. minutu i prekinuo seriju Viljareala od pet uzastopnih pobeda!

Mali Elče iz predgrađa Alikantea je u 2015. godinu ušao kao poslednji tim Primere, u prvoj utakmici u Novoj godini sastajao se protiv ekipe sa pet uzastopnih pobeda bez primljenog gola, u 17. minutu na semaforu je bilo 0:2, ali...

Predaja ove večeri nije bila opcija.

Momci Frana Eskribe uspeli su da izjednače i izbegnu peti poraz u nizu. Posle 2:2 (2:2) na "Martinez Valeru", Elče je sačuvao čast, ali ponovo ostao bez pobede koju čeka još od 23. novembra i utakmice sa Espanjolom na istom mestu.

Od istog datuma i meča sa Hetafeom (pobeda od 2:1), Viljareal je beležio samo pobede i to bez primljenog gola, ali se mreža žutih zatresla u 26. minutu, kada je na 1:2 smanjio Žonatas. Samo devet minuta kasnije, Viktor Rodrigez postigao je divan gol za 2:2, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Golovima sa peterca, prvo Lusijana Vijeta u 12, a onda i Ikečukvua Učea pet minuta kasnije, Viljareal je nagovestio novi trijumf u nizu, ali se nije proslavio u nastavku utakmice, koju je lako mogao i da izgubi.