Real izgubio posle 22 pobede!

"Kraljevski" klub se ispromašivao u Valensiji, pa doživeo prvi poraz (1:2) od 13. septembra.

Posle spektakularnog niza utakmica bez poraza, fudbaleri Reala morali su da u nedelju uveče pruže ruku boljem - Valensiji.

Poveli su na Mestalji pogotkom Kristijana Ronalda iz penala u 14. minutu (posle igranja rukom Negreda) i otišli na poluvreme sa vođstvom, svesni da su mnogo promašivali. A, onda je viđen potpuni preokret.

Barahan je u 52. minutu izjednačio, a Nikolas Otamendi u 65. minutu postavio konačnih 2:1, za najveću pobedu Valensije ove sezone i prvi poraz Reala od 13. septembra. U svim takmičenjima!

Utakmica je počela aplauzom fudbalera Valensije rivalima, koji su odigrali prvi takmičarski meč kao šampioni sveta.

Porazom Reala, Barselona je stekla priliku da u nedelju uveče opet postane lider Primere. Za to će joj biti potrebna pobeda na gostovanju Real Sosijedadu, od 21.00 čas.