Sjajna zabava na "Emirejtsu"!

Bravure Sančeza, kazna za pušača Košelnija, nova teška povreda igrača Arsenala, povratak Ozila, na terenu i Volkot...

Zabava na "Emirejtsu" za sve pare!

Arsenal se revanširao Stouku svom snagom za poniženje na "Britaniji", od pre mesec dana, kada je bilo 3:0 na poluvremenu, 3:2 na kraju, a sve se završilo zvižducima i svađom dela navijača i Arsena Vengera na železničkoj stanici.

Ovog puta bilo je 3:0 za "tobdžije", koji su zabeležili 13. uzastopnu pobedu nad Stoukom kod kuće, računajući i period na "Hajberiju". Konkretno, Stouk nije osvojio ni bod na Arsenalovom terenu od 1981. godine!

Načeo ih je njihovim oružjem, udarcem glavom posle kornera, Loran Košelni u 6. minutu, a onda je na scenu stupio neverovatni Aleksis Sančez koji je u 33. minutu dao gol posle solo prodora, a potom u 49. pogodio i iz slobodnjaka, lukavo, "kroz" živi zid.

Sančez ide dalje kao najproduktivniji igrač Premijer lige sa 18 bodova (gol i asistencija).

Kakav je njegov uticaj na igru Arsenala govori i podatak da je 50 odsto svih napada ekipe Arsena Vengera išlo po njegovoj, levoj strani, 36 odsto kroz sredinu, 14 odsto po desnom boku.

Posle tri meseca, kasno u drugom poluvremenu, na teren je istrčao tek oporavljeni Mesut Ozil, igrao je i Teo Volkot, što znači da je bilo potrebno više od pola godine da navijači Arsenala u isto vreme vide na travnjaku Sančeza, Ozila i Volkota.

A, videli su i kolumbijskog golmana Davida Ospinu, koji je dobio priliku da počne utakmicu zbog kazne koju je "popio" Vojčeh Šćešni. On je uhvaćen kako puši ispod tuševa u svlačionici, odmah posle poraza od Sautemptona (2:0) u prošlom kolu, što ga je u kombinaciji sa očajnim odbranama na tom susretu koštalo mesta u timu. Do sada je bio neprikosnoven...

U danu kada se vratio Ozil, Venger je izgleda na duže izgubio još jednog igrača. Još u prvom poluvremenu Matje Debiši nezgodno je pao i, prema prvim izveštajima, povredio ključnu kost. Iznet je na nosilima sa terena.

U narednom kolu, Arsenal ide na nogu Mančester sitiju, gde je prošle sezone doživeo pravi debakl i izgubio sa "pet razlike".