Valensija peva Alvaru Negredu

Napadač Mančester sitija na pozajmici u Valensiji golom u 83. minutu doneo pobedu "slepim miševima" koja ih je popela na treće mesto Primere!

"Slepi miševi" ponovo imaju zapaženu ulogu u prvenstvu Španije.

Valensija je vezala šest mečeva bez poraza u Primeri (četiri pobede i dva remije), što joj je donelo deobu trećeg mesta sa Atletiko Madridom. Klub sa Mestalje, ipak, ima bolju gol-razliku tako da je trenutno ispred aktuelnog šampiona.

Pritisak na ekipu Dijega Simeona posle poraza od Barselone (1:3) zbog toga je dodatno pojačan, pa u nedelju neće smeti da dozvoli sebi kiks protiv "fenjeraša" Granade.

Valensija je svoj meč 19. kola odigrala u subotu, a u njemu je kao domaćin posle velike borbe savladala Almeriju 3:2.

Posle sjajnog početka utakmice i čak četiri pogotka za samo 33 minuta (po dva na obe strane), mreže su mirovale sve do finiša. A onda je Alvaro Negredo odlično skočio i šutirao glavom na centaršut Fuega za pobedonosni gol Valensije u 83. minutu.

Prethodno su Dani Pareho i Rodrigo dva puta donosili prednost "slepim miševima" (u 11. i 28. minutu), ali su gosti uspevali da izjednače golovima Izraelca Tomera Hemeda (u 13. i 33).

Viljareal je golovima Čeriševa u 42. i Bruna u 83. minutu naneo Atletik Bilbau četvrti uzastopni poraz u Primeri, a peti u poslednjih šest mečeva (uz remi).

Vodeći gol usledio je posle odličnog dugačkog dodavanja Viktora Ruiza i dobrog prijema ruskog veziste, a prednost je duplirana u finišu iz penala.