"Profi" Atletiko

Granada nije uspela da uhvati Madriđane "na spavanju" nakon kup trijumfa nad Realom.

Odlična nedelja za fudbalere Atletika!

Prvo su remijem na Santjago Bernabeu (2:2) "overili" plasman u četvrtfinale Kupa kralja, a onda na svom stadionu pobedili Granadu 2:0 i opet stekli tri boda prednosti u odnosu na četvrtoplasiranu Valensiju.

Atletiko je imao problema da "načne" ekipu sa samog dna tabele, ali je sve postalo lakše kada je Dijego Godin rukama zadržan pred golom, a Mario Mandžukić precizno izveo penal u 34. minutu.

Izabranici Dijega Simeonea kontrolisali su utakmicu, ali s obzirom na minimalno vođstvo, nisu mogli da se opuste sve do 88. minuta, kada je Raul Garsija glavom, na vešt način, postavio konačan rezultat.

Real vodi sa 45 bodova i utakmicom manje, a prate ga Barselona i Atletiko sa po 41 i Valensija sa 38.

Katalonci u nedelju uveče gostuju Deportivu u La Korunji.