Đukić razbio Real i tragično izgubio!

Neverovatna utakmica u Andaluziji između Kordobe i Reala.

Koliko je surov fudbal, nekada.

Skromni, ali borbeni fudbaler Kordobe, predvođeni našim trenerom Miroslavom Đukićem, odigrali su sjajan meč u 20. kolu Primere, ove subote, vodili protiv slavnog Reala, bili bolji 88 minuta i onda skupo platili grešku koju je kukavički načinio Federiko Fede Katabrija.

On je, u trenutku kada je Garet Bejl tukao oštro iz slobodnog udarca sa svega 17 metara od gola Huana Karlosa, podigao ruku da bi zaštitio glavu i skrivio penal, koji nije šutirao Kristijano Ronaldo.

Nije, jer je šest minuta ranije uličarski šutnuo Edimara i konačno dobio crveni karton, jer ga je zaslužio i pre toga, kada je udario laktom u glavu Hozea Krespa.

Bejl je namestio loptu na belu tačku i posle asistencije Karimu Benzemi za 1:1 u prvom poluvremenu, postigao gol za pobedu Reala pred 22.000 bučnih navijača domaćeg tima i to u 89. minutu. Bio je to tek treći šut u okvir gola Reala na meču, koji je Kordoba statistički i taktički bolje odigrala (14:11 u šutevima, 4:2 u okvir gola).

Tragičan način da se izgubi meč, ako Đukića pitate: Kordoba - Real Madrid 1:2 (1:1).

Real, koji i dalje treba da odigra utakmicu iz prvog kruga sa Seviljom, ima 48 bodova, Barselona igra od 18 časova i ima 44, Atletiko večeras od 20 i ima 41.

KORDOBA: Huan Karlos - Hunino, Pantić, Hoze Krespo, Edimar Fraga - Rosi, Dejvid - Bebe, Kartabija, Gilas - Andone.

REAL MADRID: Kasiljas - Karvahal, Varan, Ramos, Marselo - Kedira, Kros, Rodrigez - Bejl, Ronaldo, Benzema.