FA: Siti i Čelsi... ćaooo!

Šampion Engleske i lider Premijer lige završavaju takmičenje u FA kupu već u četvrtoj rundi. Veliko iznenađenje Midlzbroa na Etihadu i senzacija Bredforda na Stamfordu. I Liverpul na popravnom.

Mančester siti, kao aktuelni šampion Engleske, i Čelsi, lider Premijer lige, završili su svoje učešće u FA kupu. Velika iznenađenja priredili su Midlzbro i Bredford.

I to kao gosti!

Da je u FA kupu sve moguće uverili smo se još jednom u petak, kada je Kembridž, član četvrte lige, odigravši 0:0 uspeo da izbori novi meč protiv daleko slavnijeg imenjaka iz Mančestera.

"Crveni đavoli" će barem imati novu priliku, dok Siti i Čelsi neće.

Boro je na Etihadu pobedio 2:0 i tako napravio ogromno iznenađenje, s obzirom da u engleskom fudbalu već skoro deceniju nije u društvu najboljih. Golove za prolaz postigli su pozajmljeni fudbaler Čelsija Patrik Bamford u 53. i Kike u trećem minutu sudijske nadoknade.

Još veće iznenađenje, pravu senzaciju, priredili su fudbaleri Bredforda, ekipe koja se takmiči u trećem rangu. Siti je slavio na Stamford bridžu 4:2, iako je u jednom trenutku prvog poluvremena gubio 0:2.

Sve je izgledalo sjajno i lagano za "plavce" posle golova Gerija Kejhila i Ramireša u 21. i 38. minutu. Nadu gostima da bi ipak mogli da zakomplikuju život Žozeu Murinju doneo je Džon Stid malo pre odlaska na odmor.

Šok i neverica posle drugih 45 minuta u domu Čelsija.

"Plavci" su uspeli da prokockaju prednost i da dozvole veliko, ali zasluženo slavlje gostima na Stamfordu. Petr Čeh, povratnik među stative Čelsija, bolje da nije ulazio na teren. Trpeo je poniženje u drugom delu kada je primio čak tri gola.

Prvo je Filipe Moraiš izjednačio u 75. minutu, a zatim su Endi Halidej i Mark Jetes učinili nemoguću misiju i te kako mogućom. Čelsi je eliminisan!

FA kup je gotov i za Totenhem i Tadićev Sautempton.