SERIJA A: Evo razlike između Juventusa i Intera...

Kjevo i Torino imali su jasnu nameru tokom svih 90 minuta, da ne birajući sredstva sačuvaju svoju mrežu na gostovanjima slavnim timovima. Kako se završilo, oslikava razliku između Juventusa i Intera trenutno...

Juventus je šampion i verovatno će to i ostati. Inter to želi da postane.

U čemu je i koliko velika razlika između dva najpopularnija italijanska kluba govori 20. kolo Serije A.

Kjevo u Torinu i Torino u Milanu imali su samo jednu ideju tokom svih 90 i kusur minuta igre, da kako znaju i umeju sačuvaju svoju mrežu na stadionima slavnih rivala.

U Torinu je završeno rutinskih 2:0 (0:0) za Juventus, u Milanu "rutinskih" 0:1 (0:0) za Torino i to golom defanzivca Emilijana Moretija u poslednjem, 94. minutu utakmice!

Pol Pogba je bio dovoljan Juventusu da reši problem "katenaća" ekipe iz Verone, prvo je sam pocepao mrežu za 1:0, a onda izveo minijaturu u stilu Zlatana Ibrahimovića i bio izblokiran, ali tako da je u strelca za 2:0 promovisao Stefana Lihtštajnera.

POGLEDAJTE

Torino se na "Meaci" branio sa petoricom, od kojih je jedan od najboljih na terenu bio naš Nikola Maksimović, Inter je jalovo napadao sa Nemanjom Vidićem u odbrani i Zdravkom Kuzmanovićem u vezi, trener Roberto Manćini isprobavao je i Lukasa Podolskog u napadu, i Maura Ikardija i Rodriga Palasija i Đerdana Šaćirija, a gol je primio u poslednjem minutu nadoknade vremena, posle kornera, koji je na peterac, temenom prosledio veteran Maksi Lopez, a u mrežu ispred statičnog Samira Handanovića prosledio Moreti.

Bio mu je to prvi gol u sezoni, gol koji Inter ostavlja miljama daleko od mesta koje vodi u Ligu šampiona, a to je primarni cilj ekipe koja bi po imenima morala da se bori i za titulu prvaka.

Procenite sami kolika je trenutno razlika između Juventusa i Intera... Ne samo u bodovima.