Serija A: Izmišljeni penal i gol iz nehata

Poslednje utakmice 20. kola italijanskog prvenstva završene su pobedama Napolija i Udinezea. Pogledajte najzanimljivije detalje.

Napoli je sa 36 osvojenih bodova ponovo treći na tabeli Serije A. Pobedio je u ponedeljak Đenovu kod kuće 2:1 i prestigao Lacio i Sampdoriju, koji imaju po 34 poena.

Dvostruki strelac za favorita bio je Gonzalo Iguain. Zatresao je mrežu Matije Perina u 7. minutu, pa u 75. Posle prvog pogotka, igrači Đenove signalizirali su arbitru Đampaolu Palvarezeu da se Argentinac aktivirao iz ofsajda, što se može dovesti u pitanje.

Međutim, nikako se ne može dovesti u pitanje nepostojeći faul nad Iguainom, koji je verovatno samo arbitar video na stadionu u 73. minutu. Centarfor se teatralno bacio posle prekida, glumeći da je udaren pri skoku.

Palvareze je naseo, Iguain pogodio za konačnih 2:1 i nova tri boda Napolitanaca. U međuvremenu su gosti izjednačili pogotkom Jaga Falkea u 56. minutu.

Pogledajte sporni (i odlučujući) momenat. Da li je kontakt Iguaina i Slovaka Juraja Kucke (broj 33, Đenova) bio dovoljan za faul?

Iste večeri, odigran je još jedan meč 20. kola. Na stadionu Empolija, sva tri boda osvojio je Udineze. Konačan rezultat bio je 1:2 (1:1), a nije potrebno naglašavati da je bar jedan od dva gola "zebri" postigao večni Antonio Di Natale.

Veću pažnju izazvao je pogodak njegovog saigrača, Švajcarca Silvana Vidmera u 60. minutu.

Pri rezultatu 1:1 (gol za Empoli postigao je Saponara sa bele tačke), vezista Udinezea protrčao je po desnoj strani terena, uputio centaršut, koji se negde između linije kaznenog prostora i peterca pretvorio u šut ka golu.

Bilo je kasno da golman Luiđi Sepe reaguje, pa je ostao "ukopan" na "prvoj" stativi, sa koje je samo mogao da gleda kako lopta ulazi u mrežu, o suprotnu stativu. Neobičan gol. Pogledajte.

Novim bodovima, "zebre" su se za pedalj približile gornjem delu tabele, iako su i dalje kilometrima udaljene od Sampdorije, koja je trenutno na petom mestu, odakle se ide u Ligu Evrope.