Partizan izbegao poniženje, ne i bruku

U poslednjoj proveri pred povratak u Beograd, Partizan u Beleku poražen od Austrije iz Beča 4:1 (3:0). Bečlije vodile 3:0 u 25. minutu, Škuletić na početku drugog poluvremena postigao počasni pogodak.

Partizan je protiv Dinama iz Moskve gubio 0:2 u 14. minutu. Cirih je nekoliko dana kasnije već u desetom imao istu prednost kao Rusi, a dva dana posle Švajcaraca situacija na utakmici crno-belih je bila još dramatičnija.

Austrija iz Beča je nakon svega pet minuta vodila 2:0, da bi u 25. bilo i svih 3:0!

Loše, neubedljivo, poražavajuće! Igra tima Marka Nikolića je iz očajne spala na katastrofalnu. U srpskom timu nije bilo svetle tačke, svi su potpali u potpunu anemiju. Partizan je bio na rubu ambisa, poniženja od prosečne ekipe iz austrijske Bundeslige.

Bilo je potrebno 25 minuta i tri primljena gola da bi lider Superlige Srbije počeo da igra fudbal. Tek onda su crno-beli postali ravnopravni na terenu i angažovanije i agresivnije krenuli kao golu protivnika.

Ipak, posle golova Aleksandera Gorgona u treće i petom, odnosno Danijela Rojera u 25. minutu, poraz u poslednjoj proveri pred povratak u Beograd nije mogao da se izbegne.

Da se Nikolićev tim stabilizovao bilo je potpuno jasno u 49. minutu. Nikola Drinčić je izveo prekid, a Petar Škuletić da deset metara glavom matirao Hajnca Lindnera.

Čisto da ne bi dobili drugo poluvreme pobrinuo se Danac Jens Striger Larsen u 88. minutu.

Strateg crno-belih na poluvremenu je izvršio samo jednu izmenu. Umesto Branka Pauljevića ušao je Miladin Stevanović. Ostali igrači dobili su priliku posle sat i više vremena od početka duela.

Partizan se u subotu vraća u Beograd, gde će nastaviti da trenira do 5. februara, kada će ponovo u Belek. U završnoj fazi priprema "valjak" će odigrati još pet utakmica.

subota, 07. februar: Partizan - Sarajevo (BIH)
nedelja, 08. februar: Partizan - ? (ime rivala u ovom trenutku još nije utvrđeno)
utorak, 10. februar: Partizan - Liteks Loveč (Bugarska)
četvrtak, 12. februar: Partizan - Maribor (Slovenija)
petak, 13. februar: Partizan - Šahtjor Donjeck (Ukrajina)

Pre odlaska u Tursku, crno-beli će odmeriti snage i sa beogradskim Sinđelićem (sreda, 4. februar).

Partizan je tokom prvog boravka u Antaliji odigrao tri meča. Doživeo je dva poraza od Dinama i Austrije i jedan remi. Ukupna gol razlika crno-belih je 4:10!

Jasno je gde najviše škripi...

PARTIZAN: Lukač (64′ Ž. Živković), Pauljević (46′ Stevanović), N. Petrović, B. Ilić, Volkov (72′ I. Petrović), Drinčić, Marković (64′ Marinković), Babović (64′ Brašanac), Škuletić (64′ Kojić), Grbić (64′ Ninković), Živković Andrija.

Klupa: Živković Živko, Stevanović, Brašanac, Petrović Ivan, Ilić Saša, Ninković, Marinković, Kojić, Šaponjić.

Nisu u kombinaciji: Ćirković, Luka i Ostojić su lakše povređeni, a Lazović, Lukić, Bogosavac i Pantić odmaraju za današnji meč.

AUSTRIJA: Lindner, Lajtgeb, Grunvald, Ramsebner, Culehner, Gorgon, Holand, Rojer, Zutner, Koh, Rotpuler.