Real gazi i bez Ronalda, Atletiko lagano

"Kraljevski klub" primio gol u prvom minutu, ali se osvetio Sosijedadu za avgustovski poraz. Dva gola Mandžukića u blatu Eibara.

Stadion Santjago Bernabeu brojao je golove u subotu uveče.

Pred 73.000 gledalaca, Real je više nego lako pobedio Real Sosijedad, iako su gosti zatresli mrežu Ikera Kasiljasa već u 37. sekundi, golom Arica Elustonda.

U prvom delu sezone, krajem avgusta, Baskijci su ih na Anoeti iznenadili i pobedili. U subotu uveče, ništa nije bilo iznenađujuće. Suspendovani Kristijano Ronaldo gledao je sa tribina kako Karim Benzema (dva gola i asistencija), Serhio Ramos i Džejms Rodrigez uživaju na terenu.

Pobeda Madriđana bila bi i ubedljivija da je Geret Bejl bio malo precizniji. Ipak, niko za tim neće žaliti.

REAL MADRID - REAL SOSIJEDAD 4:1 (2:1)

Meč je obeležila sjajna partija raspoloženog Benzeme, koji je ulepšao trijumf sjajnim golom u 76. minutu, kojim je stavio tačku na lepo veče "kraljevića". To je bio njegov deseti ligaški pogodak ove sezone, a 16. u svim takmičenjima.

Pogledajte njegovu akciju sa Iskom i "bombu" sa ivice kaznenog prostora.

Trijumfom nad ekipom Dejvida Mojesa, Real je zadržao prvo mesto na tabeli, uz utakmicu manje. Sledeći meč odigraće u sredu, takođe kod kuće - protiv Sevilje i takođe bez Kristijana. Potom sledi veliki madridski derbi, u kojem će Portugalac imati pravo nastupa.

Real Sosijedad dočekaće sledeće subote Seltu.

Atletiko Madrid gostovao je Eibaru, tri dana posle poraza od Barselone i ispadanja iz Kupa kralja, ali to nije ostavilo traga na izabranicima Dijega Simeonea.

Kao ni pljusak i očajan teren novajlije u Primeri.

Antoan Grizman "načeo" je Eibar već u sedmom minutu, a sredinom prvog poluvremena je Mario Mandžukić sa dva pogotka povisio na 0:3 i time praktično rešio pitanje pobednika.

Domaćin, koji je najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toka sezone, u finišu je stigao do počasnog gola.