Nastasić odmah pobedio!

Reprezentativni štoper na debiju pomogao da Šalke sačuva mrežu i savlada Hanover. Hamburger i Štutgart po starom...

Matija Nastasić tokom čitave jeseni nije mogao da se probije u tim Mančester sitija (nastupio je samo u meču za Čeriti šild, u avgustu) i bilo je logično da potraži klub u kome će imati željeni status.

Reprezentativac Srbije se u januarskom prelaznom roku opredelio za Šalke i na startu drugog dela Bundes lige dobio poverenje trenera Roberta di Matea.

Nastasić je igrao na levoj strani štoperskog trija, sa Hevedesom i Kirhofom, a njegov tim slavio je pred svojim navijačima minimalnu pobedu nad Hanoverom, golom Marka Hogera u 32. minutu - 1:0.

Bila je to obostrano otvorena utakmica, u kojoj su odbrane imale pune ruke posla. Čak se može reći da je Hanover bio ofanzivniji i opasniji, posebno u drugom poluvremenu, kada je morao da juri vođstvo Šalkea.

Matija Nastasić imao je šansu da povisi na 2:0, ali je njegov udarac odlično zaustavio Ron Robert Ciler, treći golman reprezentacije Nemačke.

Ipak, sigurno najvažnija su tri boda, kojima je Šalke ostao u trci za treće mesto i direktan plasman u Ligu šampiona.

HUNTELARU "CRVENI"

Golgeter Šalkea Klas Jan Huntelar nesmotrenim startom pet minuta pre kraja utakmice zaradio je isključenje, što znači da neće moći da nastupi u utorak protiv Bajerna, a verovatno ni u drugoj važnoj utakmici, protiv Borusije Menhengladbah idućeg vikenda.

"Kraljevskoplavi" dele treću i četvrtu poziciju sa Borusijom iz Menhengladbaha, koja je kao gost savladala Štutgart.

Osim Štutgarta, razočaranje svojim navijačima priredio je na početku "proleća" još jedan velikan - Hamburger, porazom od Kelna.

Debitovao je hrvatski veteran Ivica Olić, ali to nije pomoglo HSV-u da postigne makar jedan pogodak, a da ne govorimo o osvajanju bodova za beg u bezbedniju zonu.

Hamburger i Štutgart prošle sezone su tek u finišu prebrinuli brige oko opstanka u eliti, a slična borba po svemu sudeći ih očekuje i sada.

Ubedljiva pobeda Frajburga nad Ajntrahtom (4:1) znači da je Borusija Dortmund pred gostovanje u Leverkuzenu pala na samo dno tabele, tako da će se u susretu sa Bajerom naći pod dodatnim psihološkim opterećenjem.