PREMIJER: Staridž se vratio, Staridž je pogodio!

Napadač Liverpula zaigrao je prvi put od 31. avgusta i posle samo 12 minuta na terenu potvrdio veoma važnu pobedu "redsa". I Junajted i Totenhem sigurni, biće "pakao" u borbi za Ligu šampiona.

Da, moguće je da će se za titulu prvaka Engleske boriti samo dva tima do kraja sezone.

Ali, ono što nas očekuje u borbi za dva preostala mesta koja vode u Ligu šampiona i kvalifikacije za istu liči na bitku za istrebljenje!

Liverpul je ušao u seriju i ozbiljno se približio, Totenhem je sve bolji i ubedljiviji, Mančester junajted je prevazišao krizu, pa su sada Sautempton i Arsenal na potezu.

Ovih pet klubova su "u četiri" boda posle delimično odigranog 23. kola Premijer lige.

Obeležio ga je, između ostalih, i Danijel Staridž, napadač Liverpula. On se konačno oporavio od misteriozne povrede, zbog koje nije igrao čak od 31. avgusta i zbog koje je propustio 32 utakmice u svim takmičenjima. Menadžer Brendan Rodžers ubacio ga je u igru u 68. minutu umesto solidnog Lazara Markovića, a Staridž je samo 12 minuta kasnije postigao gol i rešio veoma važnu utakmicu za svoj tim.

Liverpul - Vest Hem 2:0 (0:0), čime su "redsi" preskočili rivala na tabeli i uhvatili priključak sa gore pomenutim ekipama.

Liverpul je u seriji od sedam utakmica bez poraza (5-2-0), u poslednje tri nije primio gol, a sada ga očekuje veoma težak raspored: Everton, Totenhem, Sautempton i Mančester siti.

U seriji su i Totenhem i Kristijan Eriksen i Hari Kejn!

U Birmingemu: Vest Bromvič Albion - Totenhem 0:3 (0:2), uz gol Eriksena i dva Kejna, čime je otkrovenje sezone stiglo do 20. pogotka u svim takmičenjima. "Pevci" su u seriji od 6-1-1, dočekuju Arsenal, idu na noge Liverpulu pa igraju sa Vest Hemom.

Junajted?

Izgubio je u prethodnoj utakmici kod kuće od Sautemptona (0:1), zahvaljujući golu Dušana Tadića, ali se brzo oporavio! Ekipa Luja van Gala, koja je zaključno sa utakmicom sa Sautemptonom bila u mizernoj seriji od pobede u pet kola, sada ima dve u nizu.

Na 0:2 na stadionu Kvins Park Rendžersa usledio je i revanš poslednjeplasiranom Lesteru za bruku i sramotu iz prvog dela sezone, kada je bilo 5:3 za domaćina. Ovog puta 3:1, uz opasku da je Junajted preko Robina van Persija poveo iz očiglednog ofsajda.

Posle toga je sve bilo lakše, pa se upisao i već "prežaljeni" Radamel Falkao!