BUNDES: Augsburg bi u Ligu šampiona

Bavarci jači od mećave i Hofenhajma. Verder pobegao iz zone ispadanja.

Augsburg je prošle sezone završio na osmom mestu Bundeslige, ali izgleda da ove klub ima mnogo veće ambicije.

U poslednjem meču 18. kola, odnosno prvog u drugom delu sezone, Bavarci su pred svojim navijačima, uprkos jakoj mećavi, savladali Hofenhajm 3:1 i popeli se na deobu treće pozicije sa Borusijom Menhengladbah i Šalkeom, koji su bolje plasirani zbog povoljnije gol-razlike.

Hofenhajm, koji je pobedom u ovom meču takođe mogao da se priključi klubovima iz vrha tabele, "slomljen" je u finišu prvog poluvremena. Prvo je pogodio Altintom u 39, pa onda i Verner u 42, ali je Firmino u 45. najavio neizvesno drugo poluvreme. Tenzija je trajala do samog kraja, pošto je Bobadila tek u trećem minutu nadoknade stavio tačku na meč.

Golovima Franka Di Santa, Verder je kao domaćin savladao Hertu 2:0. Argentinski napadač bio je precizan u 43. i 69. minutu, pa je klub iz Bremena nastavio uspešnu seriju protiv gostiju iz Berlina.

Herta je sedmi put uzastopno poražena na Vezeru, a svaki put je primila bar dva gola.

Četvorostruki šampion Nemačke ovom pobedom uspeo je da izađe iz zone ispadanja i sada je 12. na tabeli, dok je Herta na 15. mestu.