Nema opuštanja: Barsa prati Real

Katalonci pokazali šampionski karakter i dva puta poništili vođstvo Viljareala na Nou Kampu. Pa pobedili, 3:2.

Svi učesnici trke za titulu šampiona Španije pobedili su ovog vikenda. Najlakše Real, najteže Barselona.

Na Nou Kampu, pred 60.005 gledalaca, tim Luisa Enrikea zadržao je bod zaostatka za "kraljevskim klubom", uz odigrani meč više.

BARSELONA - VILJAREAL 3:2 (1:1)

"Žuta podmornica" povela je u 30, pa u 51. minutu, ali je Blaugrana uspela da osvoji tri boda. Gol za 1:1 postigao je Nejmar pred kraj prvog dela, a bodove u Kataloniji ostavili su Rafinja u 53 i Lionel Mesi u 55. minutu.

U borbi Barsinih superstarova i Viljarealovih kontri, pobedio je atraktivniji rival. Gosti su izgubili posle čak 18 utakmica bez poraza (deset u prvenstvu).

"Kada u napadu imate Suareza, Mesija i Nejmara, sve je moguće", rekao je posle utakmice Rafinja.

Mesi je golom za konačnih 3:2 postavio svoj novi rekord u broju uzastopnih utakmica odigranih na Nou Kampu na kojima je postigao bar jedan gol. Bio je strelac i na prethodnih sedam, što je novi najduži niz.