"Slonovi" skoro ispunili obećanje

Igraće u finalu Afričkog kupa nacija, a obećali su svojim navijačima da će doneti zlato u Obalu Slonovače. DR Kongo poražen u polufinalu 3:1.

Fudbaleri Obale Slonovačeplasirali su se u finale Kupa afričkih nacija u EkvatorijalnojGvineji, pošto su u polufinalu u gradu Bata pobedili DemokratskuRepubliku Kongo sa 3:1.

Protivnik Obale Slonovače u finalu biće pobednik meča Ekvatorijalna Gvineja-Gana (četvrtak).
Obala Slonovače je do sada samo jednom osvajala Kup afričkih nacija, kada je u finalu pobedila Ganu.

Jaja Ture je danas doveo "slonove" u vođstvo spektakularnim golom saoko 20 metara. Delovalo je da je Vilfrid Boni izgubio kontrolu lopte,ali na nju je naleteo vezni igrač Mančester sitija i onda jemajstorski smestio u mrežu.

Slavlje nije dugo trajalo pošto je Erik Beli rukom igrao u šesnaestercu, tako da je dosuđen penal, koji je mirno i precizno izveo Dijumersi Mbokani za 1:1.

Obala Slonovače je stvarala šanse do poluvremena, ali je novovođstvo stekla u 40. minutu, kada je Boni proigrao Žervinja, a ovajje loptu prosledio iza golmana Roberta Kidijabe za 2:1.

Konačni rezultat postignut je u 69. minutu, kada je Jaja Ture izveokorner, a Serž Aurije glavom skrenuo loptu. Kidijaba je odbio tajpokušaj, ali je Vilfrid Kanon bio na mestu i kolenom smestio loptu umrežu za 3:1.