Bane "mrzi" Vilu, Sitiju remi kao poraz

Čelsi posle 24. kola ima sedam bodova više od najbližeg pratioca. Sautempton postavio izazov Mančester junajtedu.

Opet Branislav Ivanović!

Reprezentativac Srbije nedavno je doneo Čelsiju pobedu nad Liverpulom i plasman u finale Liga kupa, a ove subote ga je približio tituli prvaka Engleske, zajedno sa ekipom Hala, koja je tek u sudijskoj nadoknadi vremena ostala bez trijumfa na Etihadu, nad Mančester sitijem.

Ivanović je u 66. minutu idealno zahvatio loptu posle dodavanja Sezara Aspilikuete i iskosa sa desne strane, "levicom" pogodio suprotni ugao golmana Breda Guzana - 1:2!

Čelsi je poveo već u osmom minutu preko Edena Azara, a izjednačio je štoper Jores Okore početkom drugog poluvremena, kada je posle sjajnog driblinga i centaršuta Karlesa Hila ostao sam na "drugoj" stativi.

Međutim, Murinjov tim nije dozvolio da ga to poremeti i stigao je do zaslužene pobede, petim golom Ivanovića u poslednjih šest premijerligaških okršaja sa Aston Vilom!

Time su "plavci" (56) stekli sedam bodova prednosti u odnosu na Mančester siti (49), koji je izbegao poraz od Hala na svom stadionu samo zahvaljujući sjajno izvedenom slobodnom udarcu Džejmsa Milnera u 92. minutu - 1:1!

"Građani" su od 12 prvenstvenih utakmica na Etihadu ove sezone dobili samo sedam, a u poslednje vreme igrali su 2:2 sa Barnlijem, jedva pobedili Sanderlend (3:2) i izgubili od Arsenala (0:2).

Zaključak je jasan - tako se ne brani titula!

Sautempton se u gostima protiv Kvins Park Rendžersa odužio navijačima za 0:1 protiv Svonsija prošlog vikenda.

Sadio Mane u 93. minutu je dao gol odluke i odveo "svece" na treću poziciju sa 45 bodova, dva više od Mančester junajteda (gostuje Vest Hemu u nedelju) i Totenhema, a tri više od Arsenala.

Tim Ronalda Kumana i Dušana Tadića i dalje je na putu da se plasira u Ligu šampiona, što bi zaista bio podvig posle velike rasprodaje prošlog leta...