Ljajić i Paredes sačuvali nadu Romi

"Vučica" slavila na Sardiniji protiv Kaljarija koji je propustio veliku šansu da izjednači. Sampdorija treći uzastopni meč bez pobede. Napoli i Empoli sigurni pred svojim navijačima.

Roma ne odustaje. Posle četiri vezana remija ekipa Rudija Garsije opet je ostvarila pobedu i uspešno prebrodila gostovanje na Sardiniji:

Kaljari - Roma 1:2 (0:1).

Rimljani ponovo nisu odigrali ubedljivo kao u većem delu ove sezone, ali dovoljno da bez mnogo muke ostvare pobedu protiv rivala koji se bori za opstanak u ligi.

Sa ova tri boda, ponovo je "minus sedam" u odnosu na vodeći Juventus, koji je u subotu bio siguran protiv Milana.

Vodeći pogodak postigao je Adem Ljajić na sjajnu asistenciju Danijelea Verdea u 37. minutu, a na 2:0 povisio je Leandro Paredes pet minuta pre kraja, oštrim udarcem iz prve sa ivice kaznenog u dalji ugao.
Argentinac je u igru ušao u 74. minutu umesto Ljajića.

U međuvremenu, domaći fudbaleri imali su odličnu šansu da izjednače, ali se obrukao reprezentativac Hrvatske Duje Čop. U 78. minutu izašao je sam pred golmana De Sanktisa, međutim, šutirao je preko gola.

Konačnih 1:2 postavio je Belgijanac Pol Mpoku kada je sve već bilo gotovo, u petom minutu nadoknade.