Milijaš se golom iz kornera oprostio od Manise

Iskusni vezista odigrao je poslednji meč u turskom klubu, pošto će karijeru nastaviti u Kini.

Nenad Milijaš je u nedelju završio svoju epizodu u Turskoj.

Bivši kapiten Crvene zvezde odigrao je poslednji meč u dresu Manise, pošto se seli u Kinu, gde će nastupati za Kebei Kina Fortunu pod vođstvom bivšeg selektora Srbije Radomira Antića.

Iskusni vezista oprostio se od turskog drugoligaša porazom od Boluspora (1:2), ali i fantastičnim pogotkom direktno iz kornera (0:34):

Bio je to Milijašev deveti pogodak u 23 utakmice ove sezone.

Mrežu je zatresao u 35. minutu, ali je junak utakmice, ipak, Aleksandar Prijović koji je golovima u 64. i šestom minutu nadoknade doneo pobedu gostima.

Prijović je 24-godišnji napadač koji je igrao za nekoliko mlađih selekcija naše reprezentacije, ali nikada nije nastupao za neki srpski klub. Rođen je u Švajcarskoj, gde je prošao kroz školu Sent Galena.

Potom ga je kupila Parma, ali je žuto-plavom dresu upisao samo jeda zvaničan nastup. Slično je bilo i po odlasku u Derbi Kaunti, koji ga je davao na pozajmice u Jovil i Nortempton. Usledio je povratak u Švajcarsku 2010. godine, u Sion, a zatim je igrao za Lozanu i norveški Tromzo. Sezonu 2013/2014. proveo je u švedskom Đurgardenu, odakle je letos stigao u Boluspor. U turskom klubu je, po statistici sajta Soccerway, već postigao 13 golova.