Kako protiv Kejna? Balotelijem!

Centarfor Totenhema, trenutno najbolji napadač na Ostrvu, umalo je golom i asistencijom doneo ekipi bod na Enfildu. Međutim, Italijan se konačno isplatio Brendanu Rodžersu!

Šou u Liverpulu i slavlje Enfilda u prvoj noći 25, vanrednog kola Premijer lige.

Golom Marija Balotelija u 83. minutu, udarcem "špicem" na oštro dodavanje Adama Lalane sa boka, Redsi su treći put poveli protiv Totenhema i tako osigurali vrednu pobedu u utorak uveče. Gosti su dva puta poništavali prednost, ali još jednom nisu mogli - 3:2.

Naravno, kada se kaže "gosti", pre svih se pomisli na fenomenalnog Harija Kejna, napadača koji kipti od samopouzdanja i igra kao u transu. Lazar Marković doneo je u 15. minutu Liverpulu prednost 1:0, a Kejn je izjednačio desetak minuta posle - 1:1.

Stiven Džerard drugi put je doveo Liverpul u vođstvo, golom iz penala u 53. minutu, a izjednačio je Musa Dembele posle osam minuta. Kejn je bio asistent, nakon što se aktivirao iz ofsajda...

A, onda je Brendan Rodžers ubacio Marija Balotelija u igru i to mu se konačno isplatilo.

Italijan je u 83. minutu postigao prvi gol u Premijer ligi od kada se vratio iz Milana. Pogodio je iz svog 48. šuta na ligaškim utakmicama ove sezone!

Liverpul je trijumfom prišao Totenhemu na bod, pobedio ga peti put uzastopno i rasplamsao snove navijača o plasmanu u Ligu šampiona. Sada zaostaje samo dva boda od četvrtoplasiranog Junajteda, koji ima odigranu utakmicu manje.