"Filip Đuričić je klasa" (VIDEO)

Trener rezervnog tima Sautemptona oduševljen partijom srpskog reprezentativca koji je postigao gol i upisao asistenciju. Pohvale i od saigrača.

"Filip Đuričić je klasa" (VIDEO) Izvor: MN PRESS

Izvor: MN PRESS Gol i asistencija već u drugom nastupu za Sautempton!

Doduše, u utakmici rezervnog tima, ali to ne umanjuje mnogo odličnu partiju Filipa Đuričića.

Reprezentativac Srbije, koji će do kraja sezone nositi dres "svetaca" kao pozajmljen igrač Benfike, u prvom minutu je loptom u dubinu Votfordove odbrane proigrao Džejka Sinklera, a potom je samo 20 sekundi po povratku sa odmora i sam matirao protivničkog golmana.

Sautempton je pobedio 3:2 i plasirao se u polufinale U21 Premijer liga kupa, u kojem učestvuju rezervni timovi.

...

Bio je to Đuričićev drugi nastup po dolasku u Englesku, pošto je prethodno debitovao i za najbolju postavu crveno-belih u remiju sa Vest Hemom (0:0, odigrao devet minuta).

Prikazano u četvrtak uveče oduševilo je trenera Sautemptonovih rezervi, Martina Hantera.

"On ima sjajan karakter. Jasno je da je bio na zimskoj pauzi i da su mu potrebne utakmice, zbog čega je Ronald Kuman želeo da igra za nas., ali pokazao je da je klasa", izjavio je Hanter.

Pohvale saigraču uputio je i Džejk Sinkler, strelac vodećeg pogotka na Đuričićevu asistenciju.

"Filip mi je poslao odličnu loptu! Video sam da je golman istrčao i odlučio sam da je prebacim preko njega... Filip poseduje kvalitet i mislim da će se navijači radovati da ga gledaju u prvom timu. Demonstrirao je odličnu tehniku, a očigledno je i da ima dobre asistencije".

Priliku da ponovo igra u paru sa Dušanom Tadićem, Đuričić će imati u nedelju, kada Sautempton dočekuje Liverpul u meču 26. kola Premijer lige.