Italijani komplikuju borbu za Ligu šampiona

Napoli izgubio od Palerma na severu Sicilije i dopustio Fiorentini da se približi.

Do subote uveče, Napoli je bio "ušuškan" na trećoj poziciji tabele Serije A. Roma je bila i ostala četiri poena daleko na drugom mestu, a Fiorentina je zaostajala sedam poena, na četvrtom.

Međutim, ekipa Rafe Beniteza večeras je gostovala Palermu i prvi put posle dve godine gubila na poluvremenu dva gola. Na kraju je i izgubila (1:3), dopustivši Violi da joj se približi pobedom nad Sasuolom u gostima (takođe 3:1).

Strelci za domaće bili su Marokanac Ahraf Lazar u 14. minutu, Argentinac Franko Vaskez u 36. i Luka Riđoni u 65. Utehe za goste nema, ali im je bar nadu u senzacio ulio Manolo Gabjadini, u 82. minutu. Zanimljivo je da je pogađao i na prethodna tri gostovanja.

Dok sezona odmiče, sve je jasnije da će utakmica Napolija i Fiorentine, zakazana za 12. april u Napulju, imati ogroman značaj i za jedne i za druge. Naravno, ako u međuvremenu ne bude senzacionalnih obrta.

Vredno je pomena i to da je Muhamed Salah, doskorašnji igrač Čelsija, bio starter Viole i da je odmah postigao gol. Osim njega, Sasuolo je sa dva pogotka srušio i Babakar.