Srbima iz Mehelena slađi bod u Briselu

Anderleht poveo golom Aleksandra Mitrovića, a Dalibor Veselinović izjednačio u sudijskoj nadoknadi vremena.

Ekipa Anderlehta izgubila je korak sa vodećim Klub Brižom, pošto je u meču 26. kola belgijske Župiler lige odigrala 1:1 sa Mehelenom pred svojim navijačima.

Anderleht je dominirao, stvarao šanse, ali je odbrana Mehelena odolevala sve do 78. minuta, kada je Aleksandar Mitrović dao svoj 11. gol u ovom prvenstvu (prvi u 2015. godini).

Trostruki uzastopni šampion bio bi zadovoljan i "minimalcem", međutim, taj plan srušio je u 93. minutu Dalibor Veselinović, nekadašnji napadač Anderlehta, koji mu nikada nije dao pravu šansu nakon transfera iz FK Brisela početkom 2011.

Veselinovića je trener Aleksandar Janković uveo sa klupe osam minuta ranije, u potrazi za izjednačujućim pogotkom i ovaj mu je doneo upravo to.

Rutinski je smestio loptu iza leđa Silvija Prota, posle dugog pasa na ivicu kaznenog prostora i proigravanja glavom.

U sastavu Mehelena ceo meč su odigrali Ivan Obradović i Miloš Kosanović.

Gosti su sa 29 bodova iz 26 mečeva dvanaesti u konkurenciji 16 timova, dok Anderleht na drugom mestu ima tri boda manje i meč više od Klub Briža.