Hertin poraz od šest bodova u borbi za opstanak

Herta je u Berlinu imala priliku da, skoro, pa eliminiše direktnog rivala za opstanak u Bundesligi. Dogodilo se suprotno. Paderborn slavio u gostima prvi put od avgusta.

Treneri za ove utakmice kažu da "vrede šest bodova". Skoro da nema bolje potvrde te fraze od rezultata meča 21. kola Bundeslige.

Sastali su se, na "Olimpijskom stadionu" u Berlinu, domaća Herta i gostujući Frajburg. Plavo-beli su pobedom imali priliku da odu na šest bodova prednosti u odnosu na rivala "ispod crte", ali dogodilo se suprotno, pa je Herta sada na mestu koje vodi u "plej-aut" za opstanak.

Herta - Frajburg 0:2 (0:1), golovima veziste Feliksa Klausa u 14. i napadača Maksimilijana Filipa u 52. minutu.

Sada oba tima imaju po 21 bod, a pretekao ih je Paderborn, neočekivanom pobedom u Hanoveru i to posle preokreta - 1:2 (Marselo 66 - Lakić 72, Meha 79).

Alban Meha je iz slobodnog udarca doneo Paderbornu prvi bundesligaški trijumf u gostima od 30. avgusta prošle godine, kada je debitant u elitnom rangu šokirao Hamburg (0:3).

Iza Berlinaca i Frajburga sada se na tabeli nalazi samo Štutgart, koji je u subotu konačno dao prvi gol u četiri kola odigrana od početka 2015, ali je ipak poražen od Hofenhajma - 2:1 u 92. minutu!

Herta se posle vredne pobede u Majncu pre sedam dana (0:2) okrenula porazima i zabeležila četvrti u poslednjih pet kola. S druge strane, Frajburgu je ovo bila tek druga pobeda od 8. novembra. Vredna "šest bodova".