Sampdorija u krizi, ne pomaže ni Eto!

Siniša Mihajlović imao je jedan poraz u prvih 16 kola Serije A, a od Nove godine beleži daleko lošije rezultate.

Fudbaleri Sampdorije važili su za najtvrđi tim Serije A u 2014. godini. U prvih 16 kola samo su jednom bili poraženi i to na gostovanju Interu, golom koji su primili s penala u 90. minutu.

Dugo su bili i treći na tabeli, iza neprikosnovenih Juventusa i Rome.

Od Nove godine i ubedljivog poraza od Lacija, u Rimu, rezultatom 3:0, Samp beleži daleko lošije rezultate.

Treći poraz u poslednjih sedam kola, tim našeg Siniše Mihajlovića zabeležio je ove nedelje uveče u Veroni, protiv veoma skromnog Kjeva - 2:1 (2:0), golovima Iska u 2. i Međorinija u 39. minutu.

Utešni gol za Đenovljane postigao je Murijel u 90. minutu na asistenciju Etoa, koji je zabeležio prvi start od dolaska iz Evertona u januaru i koji je, potom, u 93. minutu propustio stopostotnu šansu da izjednači na 2:2 i prigrabi ulogu heroja.

Na poslednja četiri gostovanja u ligi, Sampdorija je izgubila od Lacija 3:0, Torina 5:1 i Kjeva 2:1 i pobedila samo "davljenika", Parmu rezultatom 0:2. Računajući i dva remija na "Marasiju", Samp je osvojio samo dva od poslednjih 12 bodova što je najlošija serija ekipe ove sezone.

Kjevo se nalazilo u zoni ispadanja do ove nedelje, kada su "Leteći magarci" osvojili šest zlata vrednih bodova. I to u razmaku od samo četiri dana. Posle serije od dva remija i tri poraza u pet kola, Kjevo je u odloženoj utakmici prethodnog kola, u sredu, pobedilo u Parmi rezultatom 0:1 (gol Zukanovića iz slobodnjaka u 90. minutu), a ona je pala i Sampdorija, pa tako tim iz Verone nije više u zoni ispadanja i ima četiri boda više od Kaljarija, prvog tima ispod crte.