Junajted se provukao, čeka Arsenal

Trećeligaš Preston stavio "crvene đavole" na muke, ali je Van Galov tim napravio preokret, uz dve blagonaklone sudijske odluke.

Mančester junajted dočekaće Arsenal u četvrtfinalu FA kupa, pošto je u ponedeljak uveče savladao Preston Nort End rezultatom 1:3 (0:0).

Domaćin je poveo u 47. minutu, kada je Antonio Valensija delimično blokirao jak šut Skota Lairda, taman toliko da lopta promeni pravac i prevari Davida de Heu.

Izjednačio je Ander Erera u 65. minutu, Maruan Felaini sedam minuta kasnije je doneo novu radost navijačima Junajteda, a konačan rezultat postavio Vejn Runi iz penala u 88. minutu, mada se činilo da prethodno nije bilo kontakta sa golmanom Torstenom Štukmanom i da udarca sa 11 metara nije ni trebalo da bude.

Sporan je bio i Ererin pogodak, koji je gostima dao preko potrebno samopouzdanje za finiš utakmice.

Španski "vezista" iz teške pozicije je odlično naciljao donji desni ugao, lopta je na putu do mreže umalo dodirnula Runija u ofsajdu, ali sudija je svejedno mogao da poništi gol jer je Junajtedov napadač stajao četiri-pet metara ispred Štukmana i omeo ga da bolje interveniše.

Nemački golman reklamirao je ofsajd, ali se Fil Daud nije složio.

Daud se, donekle, revanširao Prestonu, kada pri rezultatu 1:1 nije pokazao zaslužen drugi žuti karton prekaljenom Kevinu Dejvisu.

Junajted ide dalje i na Old Trafordu se 7. ili 8. marta sastaje sa braniocem trofeja. Ostali parovi četvrtfinala su Liverpul - Blekburn, Bredford - Reding i Aston Vila - Vest Bromvič Albion u komšijskom okršaju.

Jedan trećeligaš (Preston) je eliminisan, ali Bredford ima šansu da ispiše još koju stranicu istorije...