To je Borusija na koju smo navikli!

"Milioneri" vezali treću uzastopnu pobedu, najviše zahvaljujući Šinjiju Kagavi.

Klopova mašinerija iz Dortmunda izgleda ponovo radi.

Posle rezultata koji su negativno zapanjili sve, Borusija je vezala tri pobede i pobegla iz opasne zone.

Posle uspešno obavljenog gostovanja u Štutgartu (3:2), "milioneri" će prenoćiti na deobi desetog mesta Bundeslige, iako su do nedavno "držali fenjer".

Najveće zasluge za pobedu aktuelnog vicešampiona ima Šinji Kagava, dvostruki asistent u meču.

Prvi put je to učinio uz dosta sreće, pošto mu se lopta odbila posle lošeg prijema pravo na nogu Pjer-Emerika Obamejanga. U toku je bio 25. minutu.

Mnogo bolje Japanac je reagovao u 39. minutu, kada je odlično primetio da Ilkaj Gundogan utrčava u kazneni prostor i majstorski ga proigrao petom. Taj gol bio je, ispostavilo se i presudan, pošto je brzo anulirao izjednačenje domaćih, koji su do 1:1 došli udarcem Florana Klejna sa bele tačke u 32. minutu.

U drugom poluvremenu gosti su uspešno kontrolisali dešavanja na terenu, a u finišu meča Marko Rojs je kaznio grešku Tima Baumgartla, koji je očajno zahvatio loptu u nameri da je vrati svom golmanu...

Konačan rezultat postavio je Georg Nedermajer u nadoknadi, pošto je bio najviši na centaršut Filipa Kostića iz kornera. Nekadašnji igrač Radničkog 1923 iz Kragujevca na teren je ušao u 78. minutu.

Petostruki šampion Nemačke, poslednji put 2007, ovim porazom dodatno se približio ispadanju iz Bundeslige. Štutgart je poslednji na tabeli sa samo 18 bodova, tri manje od Frajburga i Herte, koji tek treba da igraju svoje mečeve 22. kola.

Nezadovoljni navijači "švaba" zbog toga su posle meča pozvali svoje igrače pred njihovu tribinu "na raport".