Boško Janković rastužio Rimljane

Kako stvari stoje, šampionska trka u Seriji A je gotova...

Još 14 kola ostalo je do kraja Serije A za sezonu 2014/2015, ali je izgleda šampion već poznat.

Roma je opet odigrala nerešeno i sada zaostaje devet bodova za Juventusom, koji je sve bliži četvrtom uzastopnom Skudetu...

Rimljani su deveti remi ove sezone, a šesti u poslednjih sedam ligaških utakmica, upisali u Veroni, pošto su odigrali 1:1 sa istoimenim rivalom.

Najveći "krivac" za to je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde i reprezentacije Srbije, Boško Janković, koji je u 38. minutu dobro šutirao glavom na centaršut iz kornera, a lopta je pogodila Keitu, promenila smer i prevarila golmana De Sanktisa.

Prethodno je Frančesko Toti sjajnim pogotkom u 26. minutu doneo prednost gostima.

Pokušavali su Rimljani u drugom poluvremenu da opet povedu, pritiskali rivala, ali nisu još jednom pronašli put do mreže.

Ova serija nerešenih rezultata ne samo da je izbacila Romu iz šampionske trke, već je "vučicu" dovela u situaciju da strepi za drugo mesto, odnosno direktan plasman u Ligu šampiona.

Ako Napoli u ponedeljak savlada Sasuolo pred svojim navijačima, prići će ekipi Rudija Garsije na samo tri boda zaostatka.

U ostale tri utakmice igrane u nedelju od 15 časova slavili su domaćini: Lacio je bio bolji od Palerma 2:1, iako su gosti poveli, Milan je savladao Ćezenu 2:0, a Empoli Kjevo 3:0.