Odlični Lester ostao bez dva boda

"Fenjeraš" u Premijer ligi vodio do 88. minuta, ali je sam sebi raspršio snove o tri boda na "vrućem" terenu.

Everton i Lester odigrali su nerešeno 2:2 u utakmici 26. kola engleske Premijer lige.

Everton ni protiv poslednjeplasirane ekipe u šampionatu nije uspeo da zabeleži trijumf, čak je bio na pragu poraza i zahvaljujući autogolu Metjua Apsona u 88. minutu došao je do boda.

Everton je poveo u 57. minutu, a strelac je bio Stiven Nejsmit na asistenciju Romelua Lukakua.

Lester je u nastavku susreta uspeo da stigne do preokreta. Prvo jeDejvid Nudžent u 63. minutu, posle konfuzije u šesnaestercuEvertona, izjednacio na 1:1, da bi Esteban Kambijaso u 70. doveo svojtim do prednosti.

Ipak, Lester nije uspeo da načini iznenađenje i dođe do bitna tri boda, pošto je Apson u 88. glavom sa oko dva metara savladao svog golmana.

Everton je sada 12. sa 28 bodova, dok je Leseter poslednji, 20. sa 18.